Vliv úplňku na spánek se přisuzuje tomu, že Měsíc jasně září, a tím u lidí narušuje produkci spánkového hormonu melatoninu. Ovšem například autorka knihy Lunar Living Kirsty Gallagher se domnívá, že člověka zásadně ovlivňují i další fáze Měsíce. Schopnost naladit se na přírodní cykly vede podle ní ke šťastnějšímu životu, ke kvalitnějšímu spánku a větší psychické odolnosti.
moon1.jpg
Foto: Shutterstock

Stejným tématem se zabývá i kniha Moonology od Yasmin Boland. Ta mimo jiné zdůvodňuje, proč má Měsíc na člověka tak silný vliv.  Je to prý proto, že se Měsíc stará o příliv a odliv a lidské tělo je z velké části tvořené právě vodou.

sas.jpg
Foto: Shutterstock

Součástí astrologie je předpoklad, že každá měsíční fáze vydává jinou energii a že člověk může tuto energii využít ve svůj prospěch. Jen musí vědět, jak s ní naložit a na co se zaměřit.

Novoluní 

60b60643d50f8obrazek.pngFoto: Shutterstock

Novoluní je časem nových začátků. Toto období je ideální k tomu, abyste si v hlavě nebo na papíře sesumírovali svá přání, touhy, sny a cíle. Ať už v osobní, nebo v pracovní rovině. Je to čas zklidnění, kdy je třeba se zaměřit na budoucnost.

Tip: Novoluní je ideálním časem dopřát si jednodenní půst, který nastartuje hubnutí.  

Dorůstající srpek

60b60736ac840obrazek.pngFoto: Shutterstock

Odpočinek a relaxace – v takovém duchu by se měla nést fáze dorůstajícího srpku, kdy je potřeba nasbírat energii na další počínání. Hodně odpočívejte, meditujte, dopřejte si svá oblíbená jídla a nezapomeňte se pozitivně naladit na budoucí dny.

Tip: Ideální doba na stříhání vlasů. Oživí se a budou růst rychleji.

První čtvrt Měsíce

60b606b6d8f24obrazek.pngFoto: Shutterstock

V této fázi lidé většinou pociťují nával psychické i fyzické energie. Je tedy ten správný čas začít dělat první kroky k uskutečnění svých cílů. Nečekat v koutě, co život přinese, ale být akční.

Tip: V lásce je to perfektní čas na naplánování prvního rande.

Fáze dorůstajícího Měsíce

60b606d13e04fobrazek.pngFoto: Shutterstock

Udělejte drobnou revizi. Znovu si sedněte se svými cíli a plány a ponořte se do nich. Zhodnoťte si, co se vám zatím dařilo, co nešlo zase tak dobře a vyvoďte z toho závěry, které vám v budoucnu pomohou. Pokud máte ve svém okolí někoho nezkušeného, uvítá radu. Budete totiž překypovat moudrostí. 

Úplněk

60b606e67d815obrazek.pngFoto: Shutterstock

Předchozí rozmýšlení a bilancování vás dovede k jasnému závěru. Jste na vrcholu svých sil, sršíte energií a jednáte trochu zrychleně. I přesto je ten pravý čas na důležitá rozhodnutí a životní změny.

Tip: Pokud je to možné, vyhněte se plánovaným chirurgickým zákrokům, hrozí totiž otoky, modřiny a komplikace. Toto pravidlo by mělo platit nejen v den úplňku, ale také tři dny před a dva dny po. Při úplňku také pozor na jídelníček – lidé jsou více náchylní k přibírání.

Couvající Měsíc

60b6069ec5d0fobrazek.pngFoto: Shutterstock


Po zrychlení je zase důležité se trochu zastavit, zpomalit a být vděčný. Nejen za výsledky práce, ale i za cestu, která k nim vede. Neméně důležité je v tomto období myslet na ostatní a uvažovat o tom, jak je vaše počínání ovlivňuje. Dobrých skutků není nikdy dost.

Tip: V romantickém vztahu se trochu stáhněte a travte více času jen sami se sebou. Hrozí totiž turbulence. 

Poslední čtvrt Měsíce

60b607619fd17obrazek.pngFoto: Shutterstock


Poslední čtvrt Měsíce vybízí k tomu, abyste dokončili, co jste začali. Je ideální dotahovat věci k cíli, uzavírat obchody nebo se zbavovat věcí, které vám neslouží. Ukončete neperspektivní vztahy, zbavte se toxických přátel i otravných zlozvyků. 

Couvající srpek

60b60773c2215obrazek.pngFoto: Shutterstock

V poslední fázi opět nastává uklidnění a rozjímání, odpočinek před novou cestou je více než na místě. Ohlédněte se za dosavadním počínáním a udělejte si větší hodnocení. 

Zdroj: Lunar living, Moonology, Livingwiththemoon, Moongiant

Čtěte také: 

Reklama