Přeji všem, krásný den.

K mým nejoblíbenějším pohádkám v dětství patřila knížka pohádek Boženy Němcové . U filmu Tři oříšky pro Popelku, na kterou se dodnes ráda podívám jsem si představovala , jak jinak , že Popelka jsem já. Jako spousta jiných dívek jsem v dětství snila o princi... a ani nemusel být na bílém koni.

Pohádky jsou krásné a nejhezčí na nich je že zlo je vždy po zásluze potrestáno. Jak dlouho jsem si myslela že totéž platí i v reálném životě. Když se někomu v mém okolí stala křivda , mávla jsem rukou a podotkla " nezoufej dobro nakonec zvítězí a ten co ti ublížil bude potrestán." Byla jsem zklamaná, když toho zla bylo čím dál víc a toho dobrého méně. Určitě to zná spousta z vás, že dětské starosti jsou ty největší.

Nakonec si v dospělosti uvědomíte že to co vás trápilo jako dítě, vůbec žádné trápení nebylo. A že život není žádná pohádka ať se snažíte sebevíc.

Pohádky jsou krásné všechny, kreslené, filmové i čtené. Nemám ráda ty v kterých je násilí. České pohádky ale mezi ně nepatří, jsou jedny z nejkrásnějších které jsem viděla. Musím však přiznat že zatím vedou ty dříve natočené. Moje babička se ráda dívala na pohádky a když jsem jí někdy tajně pozorovala měla jsem dojem že je prožívala naplno. Mám ráda pohádky, znám některé z nich téměř zpaměti ale když se na ně dívám, je to jako bych je viděla poprvé. Krásný pohádkový víkend přeje Karlak.

Text nebyl redakcí upraven.

Dnešek se nese ve znamení pohádek. Jaká je vaše oblíbená pohádka? Kterou nejčastěji vyžadují vaše děti? Jakou pohádkovou bytostí byste chtěla být? Kterou postavičku máte nejraději? Vymyslela jste si někdy vlastní pohádkový příběh (vyjímaje vysvětlení, proč nejdete včas domů)? Co se vám vybaví jako první, když se řekne pohádka?

Pište jako obvykle na adresu redakce@zena-in.cz

Reklama