Vše má svůj půvab,
jen záleží na okolnostech a člověku, jak se k životu staví. V mládí jsem hrozně toužila vypadnout ze svého rodného městečka. Bydlet v paneláku, žít si po svém a nebýt stále kontrolována zvědavými sousedkami, co – kdy – kde jak – proč ????
Sen se mi splnil, získala jsem panelákový byt 1+1 u Liberce a později krásný byt 3+1 v Olomouci. Byla jsem mladá a tak mi městský život vyhovoval. Po práci se synkem na krytý bazén, o víkendech do ZOO nebo do Flora-parku. Po večerech občas s přáteli a mužem do vinárny, kina, nebo jen tak courat po osvíceném městě. Byla to nádhera a byla jsem moc šťastná. Jediné co mi chybělo, byla zahrádka a pes, či kočka.
Po 10 letech městského a panelákového života, jsem se přestěhovala do jiného kraje, do pohraničního městečka s 2 000 obyvateli.
Nemohla jsem si zvyknout, chyběla mi kultura a ruch města. Věnovala jsem se tedy zahrádce, po které jsem vždy toužila, pořídila si kočky, mývala, želvu a tím jsem naplňovala svůj volný čas.
Uspokojovaly mě výsledky, stromy vyrostly, růže krásně kvetly, zvykla jsem si na lidi a klidnější život. Měla jsem pěkné zaměstnání, 2 zdravé děti a pěkný byteček se zahrádkou.

Dovolím si říci, že život v obci je dražší než ve městě. Už proto, že se za vším se musí dojíždět. Nemocnice-kina-bazén- markety atd…..Nelze počítat to, že když je zahrádka a výpěstky, že člověk ušetří. K tomu musí být láska a dělat to pro radost.
Vše má svůj půvab, svá pro i proti.

Po ruchu a životě ve městě netoužím, jsem spokojená tam, kde jsem. Zdravím všechny ženy-in a přeji spokojenost.

Pastelka.


Milá Pastelko,
děkuji za názor. Ale otázka dojíždění je relativní. Já třeba bydlím v Praze a musím také za vším dojíždět. Za prací, za nákupy, děti dojíždí do školy, když sportovaly nebo měly kroužky, tak také. Každému člověku z města se "nepoštěstí" mít všechno u nosu.

Reklama