Život mnoha rodin ve Vietnamu ovlivňuje řada zvyklostí, které jsou navázané na nejrůznější pověry. Ty se týkají skoro všech fází života a životních situací. Jaké jsou ty nejpodivnější?

Cestování: Vietnamci si dávají dobrý pozor, kdy cestují. V opačném případě by se jim to totiž mohlo pěkně vymstít. Pověra říká, že nikdo by se neměl vydávat na delší cestu třetí den v měsíci a vracet se domů sedmý den. V případě nedodržení tohoto pravidla hrozí, že se stane nějaké neštěstí a dotyčný se nevrátí v pořádku.
5f4f7188e60aeobrazek.png
Foto: Shutterstock

Jídlo: Jednou z vietnamských pochoutek, na kterou asi není většina Evropanů připravená, je kachní embryo. Je spojené s dodáním síly, a když jich prý sníte lichý počet, budete šťastné. Naopak při sudém počtu se k vám štěstěna obrátí zády.

Nákupy: Víte, čím podle Vietnamců zabijete svou lásku? Tím, že partnerovi koupíte boty. Je jedno, jestli tenisky nebo polobotky. Zkrátka prý platí, že vás brzy poté opustí. Týká se to mužů i žen. 

Pokud nemáte ráda, když vás někdo tlačí do nákupu a naléhá na vás, nenavštěvujte vietnamské obchody hned po ránu a snažte se vyhnout tomu, abyste byla první zákaznicí. Vietnamci totiž věří, že když si první člověk nic nekoupí, celý den jim vůbec nepůjdou obchody.

Přestože ve vietnamských obchodech se umělé květiny často prodávají, neměla byste je mít podle Vietnamců doma. Údajně totiž prý přinášejí smůlu. 

Těhotenství: Zdá se, že ženy, které v sobě nosí nový život, jsou ve Vietnamu poněkud diskriminované. Je jim totiž zapovězen vstup na svatbu. Traduje se, že když se na svatbě objeví těhotná žena, novomanželům to přinese smůlu. Chodit by těhotné neměly ani na pohřby, riskují totiž, že se jim narodí dítě, které bude celé dny a noci jen plakat.

Úprava vzhledu: U nás se sice říká, že dlouhé vlasy – krátký rozum, ale Vietnamci mají na podobné téma trošku jinou pověru. Pokud se chystáte na nějakou důležitou zkoušku, neměla byste si před ní stříhat vlasy. S těmi totiž odejdou i vaše vědomosti.

Láska: Co se týče výběru partnera, Vietnamci přikládají velký význam horoskopům a chtějí, aby vaše souznění potvrdilo i postavení planet a hvězdné dráhy.
5f4f720a8245dobrazek.png
Foto: Shutterstock

Při výběru dárku vietnamským novomanželům si dejte pozor, abyste všechno kupovali ve dvou kusech. Tedy například dvě přikrývky apod. Pouze jedním kusem totiž dáváte najevo, že nevěříte, že manželství nevydrží.

Děti: Další pověra může být dokonce životu nebezpečná. Hodně dětí ve Vietnamu jezdí jako spolujezdci na motorkách bez helmy. Jejich rodiče totiž věří, že helma zabraňuje u dětí růstu mozku a oni by pak doma měli zaostalé jedince.
5f4f75ef45b17obrazek.png
Foto: Shutterstock

Dejte si pozor na to, abyste příliš neobdivovala vietnamské novorozeně a nerozplývala se nad ním. Mohly by vás uslyšet temné síly a miminko ukrást.

Pískání: V noci se rozhodně nedoporučuje pískat. Vyvoláte tím mrtvé, kteří vám mohou ublížit, a to určitě není ve vašem zájmu.

Čtěte také:

Reklama