Stává se Vám, že se nudíte? Býváte osamělá? Nemůžete být se svými dětmi nebo s rodiči a ráda byste, aby byli v dobré společnosti? Bojíte se, že se vaše dítě bude toulat po ulici a přidá se k nějaké špatné partě? Potřebujete pohlídat svou ratolest, nebo si chcete jen tak poklábosit s dalšími maminkami? Pokud bydlíte v obci Sadská v okrese Nymburk, nemusíte si už dělat starosti. Občanské sdružení Život je hra Vás rádo přivítá! A pokud bydlíte jinde, můžete se alespoň nechat inspirovat.
Takže: Seznamte se!

Kdo jste?

Jsme občanské sdružení. Jsme nezisková organizace. Jsme rodinné centrum pro volný čas. Jsme pořadatelé mnoha akcí. Jsme iniciátoři projektu „rodinné hřiště“….a mohli bychom pokračovat. Ale především jsme lidé… lidé, kteří společně vykročili ke stejnému cíli. Chceme cvičit, zpívat, mluvit cizími jazyky a zkusit si něco vlastnoručně vyrobit. Chceme si hrát a smát se, dovádět, tancovat, hýřit a bláznit. Chceme cestovat… chceme aktivně trávit svůj volný čas se svými dětmi, s celou rodinou a občas i sami… a tohle vše nabízíme i Vám. Nechte se unést svými sny, dělejte to, co vás baví… a zkuste to třeba s námi.

Jak Vás napadlo založit občanské sdružení?

Já i Hanka jsme obě maminy a protože v Sadské ani okolí není žádné centrum pro děti a jejich rodiče, napadlo nás něco takového založit. A když jsme se poptávaly lidí okolo, zjistily jsme, že neexistuje ani žádné centrum pro seniory ani pro dospělé lidi – prostě místo, kde by se lidé mohli setkávat a trávit společně volný čas. Byla jsem skoro na porodním sále  a s Hankou jsme se znaly sotva dva měsíce, ale začaly jsme dávat projekt dohromady. Teď mám tříměsíčního synka Honzíka, Hanka má tříletou Aničku a sedmiměsíčního Kubíka a konečně začínáme.

Jaká je hlavní myšlenka vašeho sdružení?

Hlavní myšlenkou je, že kdo si hraje, nezlobí. Snažíme se spojit tři generace a zbořit bariéry mezi nimi, ukázat lidem, že se mohou bavit společně, že se dá najít čas i peníze a že i tady, v Sadské, může něco takového fungovat. Chceme, aby naše centrum bylo skutečně mezigenerační a otevřené všem.

Jaké akce právě teď připravujete?

 

 

 

 

26. srpna, v sobotu, se budou u příležitosti zahájení provozu našeho centra konat Posvícenské rodinné hry. Společně, hrou a zábavou, oslavíme první, ale zásadní milník, kterého jsme dosáhli. Otevíráme centrum pro volný čas všech, ať jsou to batolata, děti školkou či školou povinné, náctiletí i dospělí, mámy i tátové, babičky i dědové. A oslavíme to jak jinak než hrou. Protože kdo si umí hrát, umí i žít. Protože ŽIVOT JE HRA!

Jaké máte plány do budoucna?

Rády bychom, aby naše rodinné centrum bylo do budoucna soběstačné a abychom se nemusely spoléhat na sponzory. Chceme také zbudovat rodinné hřiště, protože tady v Sadské nic takového není. Ale úplně do budoucna, tak do deseti let, bychom rádi vybudovali síť center po celé republice a spolupracovali i se zahraničními centry.


Máte kontakty na podobné organizace ve Vašem okrese nebo v jiných okresech?

Zpočátku jsme spolupracovaly se sítí mateřských center, ale na Bambiriádě (viz povídání na stránkách) jsme našly spoustu spřízněných duší z menších organizací a tak postupně navazujeme kontakty. Také bychom rády spolupracovaly s dětskými domovy a pomohly dětem z nich, aby se začlenily do normálního života. Ale zatím je to všechno v začátcích, je těžké sehnat sponzory, pomoc dětem bývala často zneužívána jako způsob, jak „vyždímat“ z lidí peníze a tak si musíme nejdřív získat důvěru veřejnosti. Obě máme vlastní děti a tak se prostě nemůžeme dívat na trápení jiných dětí.

Mohou Vás naše čtenářky nějak podpořit?

Naše stránky jsou zatím ve vývoji, dávaly jsme je dohromady v posledních čtrnácti dnech, ale snad se tam brzy objeví i číslo konta :). Ale hlavně uvítáme pomoc čtenářek ze Sadské i okolí – přijďte k nám a připojte se - a zveme Vás všechny na Posvícenské rodinné hry, jejichž patronkou je i starostka Sadské PaeDr. Cecilie Pajkrtová.

Více informací naleznete na webových stránkách sdružení www.zivotjehra.com.

Na naše otázky odpovídala Anička Kracíková – jedna ze zakladatelek občanského sdružení Život je hra.

Reklama