• Tears in heaven – Eric Clepton

Smutnou, ale zároveň jednu z nejkrásnějších balad všech dob napsal hudebník Eric Clepton v roce 1992. Bluesrocková píseň vznikla k filmu Rush. Inspirací mu byla tragická událost, která ho velmi zasáhla a změnila jeho život. Jeho čtyřletý syn Conor vypadl z 53. patra mrakodrapu. V osudný okamžik Conor hrál s chůvou oblíbenou dětskou hru  na schovávanou, když se rozeběhl proti obrovskému francouzskému oknu, ze kterého vypadl. O smrti syna se dozvěděl po telefonu, jelikož Conor žil se svou matkou, jeho bývalou manželkou. Song Tears in heaven (Slzy v nebi) získala tři prestižní ocenění Grammy.

  • Candle In The Wind - Elton John

Píseň Candle In The Wind známá také jako Goodbye Englands rose od geniálního hudebníka Eltona Johna nemusíme rozsáhle představovat. Notorická známá skladba, která zazněla na pohřbu jedné z nejvýznamnějších žen Anglie, princezny Diany, se dodnes těší velké oblibě. Jen málokdo ale ví, že balada byla původně napsána pro blonďatý sex symbol Marylin Monroe. Píseň začínala Goodbye Norma Jean, což bylo pravé jméno smyslné krásky. Později ji Elton přetextoval a věnoval tragicky zemřelé „královně lidských srdcí“.

  • Macklemore feat Skylar Grey - Glorious 

A teď z jiného soudku. O tom, že písně nemusí být vždy smutné a připomínat jen nehezké životní vzpomínky, dokazuje klip a text rappera se jménem Macklemore. Když jeho babička Helen slavila neuvěřitelné 100. narozeniny, mimochodem vypadá opravdu fantasticky, dal jí dárek, který vhání až slzy do očí. Se svým otcem pro ni složili píseň a následně s Helen natočili bláznivý videoklip. Je to nádherná podívaná.

  • Deep Purple - Smoke on the Water

Fantastická balada Smoke on the Water vyšla sice již v roce 1972, ale stále patří mezi klasiku rockové scény. Za textem stojí celkem bizarní příběh. Skupina Deep Purple ve Švýcarsku měla nahrávat písně k novému albu. Pronajali si pojízdné studio od neméně slavné kapely Rolling Stones, které bylo zaparkováno v jednom resortu, kde zrovna vystupoval Frank Zappa. V noci v komplexu vznikl požár, skupina se tak přemístila na druhou stranu Ženevského jezera. Jak stoupal dým a valil se přes jezero, kapela měla ihned inspiraci a vznikla tak tato píseň.

  • Petr Kolář - Navzdory hříchům

Hudbou se můžete i omluvit ze svých prohřešků. Stejně jako to udělal český zpěvák Petr Kolář. Ten se své manželce skrze píseň veřejně omluvil z nevěry. Navzdory hříchům, jak ji Petr pojmenoval, se stala jednou z nejhranějších písní v éteru. Samotný text je velmi emotivní, očividně zpěváka jeho aférka s mladou uvaděčkou opravdu mrzela. Chvilku to vypadalo, že se mu podařilo rodinu udržet, ale nakonec se s manželkou zanedlouho stejně rozvedli.   

Znáte nějakou píseň, kde vás zaujalo, jak vznikla? Napište nám její název.

Reklama