Děkujeme za další názor a zkušenosti, o které se s námi podělila čtenářka s nickem odemětobě

Milá redakce, milé čtenářky, můžu vám zodpovědně sdělit, že ani šatit, ani živit. Tato dvě období se totiž střídají a každé má své výhody a nevýhody. Krize nastává, když se obě období sejdou, nedejbože u více dětí současně. :-)

Dcera: moje touha po háčkovaných šatečkách a copáncích s beruškami nenašla naplnění, měla jsem holku s ježkem a v kraťasech. Ve škole chtěla samozřejmě nosit to, co ostatní holky, odmítala svetříky pracně pletené babičkou a moje úlovky ze sekáče, nechtěla vyčnívat. Bylo lepší ji živit. Přišel gympl a asi 12 let a já žasla, kam ty kopce jídla dává, bříško mělo tvar obráceného lavoru. Na sebe chtěla rifle a spoustu triček od ťongů, hlavně že měla odhalený pupík. Sukně nebo šaty na horké letní dny. Pcheeee. Výhodné ji oblékat.

Až do tanečních.Tatínek vzal dceru na nákupy a domů přivezl princeznu. A kontrolovala mě, kolik mažu másla na rohlík, jestli nevařím na nadměrném množství oleje atd. Bylo výhodné ji živit. Po maturitě odešla z domova na privát, spoustu hadříků si nakoupí za levno ve výprodejích, ale každou neděli je jak saranče nad kukuřičným polem. Takže momentálně je lepší ji šatit.

Syn: tomu bylo úplně fuk, jestli si na stromě roztrhl fifle za pětistovku nebo za dvacku ze sekáče a jídlo ho moc nebralo, i nutit jsem ho musela. Jak já byla spokojená, že mám nenáročného chlapečka. Všeho do času. Puberta zaklepala na dveře a já začala vzpomínat na kolegyně z práce a v duchu se omlouvala za nevěřícné poznámky k jejich vyprávění. Jak bych mohla věřit tomu, že 3 plechy buchet nepřežily sobotní odpoledne? Pak to dorazilo i k nám. Lednička věčně vyjedená, pořád chyběl salám a 6 dalamánků posloužilo jen jako doplněk k 10 cm vysočiny. Lehká odpolední svačinka.

Tak jsem stoupla k plotně, vyhrabala velké hrnce a začala vařit kotle brguláše, smetanových omáček a knedlíky na kila. 20 řízků pro 4 člennou rodinu nebyl žádný mimořádný výkon. No, bohužel s množstvím jídla se mu zatemnil mozek, uznával jen černé oblečení a hlavně jednu sportovní značku.To fakt byla krize, živit a šatit současně....

S blížící se maturitou a první vážnou láskou se mu opět rozsvítilo, sem tam snesl i tričko žluté nebo červené, jídlo potřeboval v únosném množství a ani na značce netrval. Tento neutrální stav trvá už 2 roky, oblečení nosí neustále to původní, jen dokupujeme boty a rifle. Jídla požaduje dokonce méně než jeho sestra. Takže u nás doma je to momentálně tak, že jednoho studenta je lepší živit a druhého šatit.

Vaše /odemětobě/

No alepoň to konečně máte vyvážené

Napíše některá z vás, milé ženy-in ještě něco k dnešnímu tématu? Tak si pospěšte, ať vás příspěvek stačíme vydat, než se téma dne uzavře. Co je u vás v rodině lepší? Dítě šatit nebo živit? Také se to střídá? Jaký je momentální stav?

redakce@zena-in.cz

Reklama