Každý si pod slovem společník žen představí něco úplně jiného a valná většina něco, co zavání prostitutkou v kalhotách. Pojďte s námi nahlédnout pod slupku tomuto zvláštnímu povolání. Velmi mě zajímalo, jak vypadá takový den společníka žen, a tak jsem vyzpovídala Viktora P., který si coby společník žen přivydělává při studiích na vysoké škole.

Jak jsi se k tomu dostal?

Vlastně úplně náhodou, přes kamaráda, který v agentuře pracoval a jednou prostě nemohl na smluvenou schůzku jít. Tenkrát jsem ho zastoupil a pak už jsem u toho zůstal.

Jsou přísné podmínky pro přijetí do agentury?

Řekl bych, že docela ano. Člověk musí dobře vypadat. Musí absolvovat focení a následně rozhovor s majitelkou. A ten rozhodně není nepodobný křížovému výslechu. Hlavní je, aby člověk dokázal mluvit a něčemu rozuměl. A je jedno, jestli je to historie, filmy nebo znalost literatury, počítačů či aut. Ženy, které si potom vybírají, vědí, že si na výstavu obrazů známého malíře neberou odborníka přes software.

Jak vypadá tvůj den?

No, úplně normálně. Ráno snídám za pochodu a mám kalup, abych stihnul přednášky na fakultě. Odpoledne zajdu do agentury, kde se dozvím, zda mám večer program. Pokud některá z žen projeví zrovna o mě zájem, dostanu přesné instrukce. O jakou akci se jedná, kde bude. Večer pak firma zajistí vůz, se kterým ženu vyzvednu a později pak i odvezu zpět domu.

O jaké akce se většinou jedná a jaké volíš oblečení?

Většinou jsou to rauty, společenské akce, firemní večírky, výstavy a podobně. A oblečení? V tom moc na výběr nemám. Jediné možné je společenský oděv. Takže oblek.

Jaké ženy využívají tvých služeb?

Jsou to většinou ženy podnikatelů, kteří nemají čas s nimi na danou akci jít. Popřípadě je jejich manžel sponzor akce a ví předem, že se jí nebude moci celou dobu věnovat. Věkově se pohybují mezi 35 a 45 lety.

Jak tě představí a co na to okolí?

Představí mě jako svého známého. Okolí reaguje stejně vlažně, jako jsou vlažné ty večírky. I když si myslím, že to někteří z nich vědí, kdo ve skutečnosti jsem, ale nikdy jsem se nesetkal s nějakou negativní reakcí, úšklebky nebo snad napadením. Navíc nikdo neočekává, že spolu budeme trávit celý večer. Pohybujeme se a bavíme normálně, jako když jde člověk na zábavu s partnerem. Také nejsou k sobě připoutaní po celou dobu. Je fakt, že ze začátku jsem si připadal hloupě. Nevěděl jsem, co mám říkat, co dělat, jak se v dané společnosti pohybovat. Byl jsem vykulenej z toho, když jsme usedli do luxusního auta, a já ani pořádně nevěděl, kam jedeme. Ale zvykneš si. Teď můžu říct, že už jsem v naprosté pohodě.

Zajímá mě to, tak se zeptám, i když to není zrovna slušný. Kolik si vyděláš?

Typická ženská! Neměl bych, ale je to mezi 2 000,- a 5 000,-Kč za noc. Ale nikomu to neříkej (smích). Jsem ženě k dispozici jen na tu danou akci. Agentura nikdy nezprostředkovává akce na dva a více dní. 

Ta otázka se úplně sama nabízí. Co sex?

Sex? Tak ten máme přísně zakázaný. Jsme společníci, ne prostituti. Máme dělat doprovod a pak ženy ve vší počestnosti odvést domů.

Aha. A jak je to neoficiálně?

Potvoro (smích). No, párkrát se to zvrtlo a zvrhlo. Super večer, skvělá nálada, sexy ženská, tak co jsem měl dělat?! Ale nikdo se to nesměl dozvědět. A stále nesmí! (smích).

Dozvěděla jsem se také, že Viktor momentálně žádnou přítelkyni nemá, ale kdyby snad měl, rozhodně by s touto prací končit nechtěl. Pak už jsme se museli rozloučit. Viktor pospíchal do agentury a před kavárnou už na něj čekala parta urostlých mladíků, v dokonale padnoucím oblečení. Pohled na ně si nenechala ujít žádná z kolemjdoucích žen…