Když přijde řeč na mateřskou dovolenou, vždycky se mi vybaví tato stará anekdota:

Otec se vrací z práce a vidí, jak jeho děti sedí v pyžamech před domem a hrají si v blátě s prázdnými krabičkami od pizzy a číny. Vrátka na ulici jsou otevřená dokořán, zrovna tak dveře od auta, uvnitř leží pes čerstvě vyválený v blátě.

Muž vejde do domu a vidí spoušť. Lampa převrácená a běhoun skrčený u zdi. Uprostřed pokoje hlasitě hraje televize a jídelna je zaházena hračkami a různými svršky. V kuchyni ve dřezu hromada nádobí, zbytky snídaně rozházené po stole, na prostírání se povaluje kočka. Lednice otevřená, psí žrádlo na podlaze, rozbitá sklenička pod stolem a u zadních dveří uplácaná hromádka písku.

Muž rychle vyběhne schody, stoupaje na další hračky a oblečení. Ale nehledí na to, hledá svou manželku. Bojí se, že se jí něco vážného stalo. Pod dveřmi koupelny prosakuje voda. Nakoukne tam a vidí mokré ručníky na podlaze, rozlité mýdlo v hromadě špinavého prádla a mezi tím vším se vinou kilometry toaletního papíru. Zrcadlo a stěny jsou pomalované zubní pastou. Rychle se otočí a spěchá do ložnice, kde najde svou manželku. Leží v posteli a čte knihu.

Podívá se na něj, usměje se a zeptá se ho, jak se celý den měl. Zalapá po dechu a vyhrkne: „Co se tu proboha stalo?“ Manželka se usměje a odpoví: „Pamatuješ se, drahý, jak se mě každý den, když se vrátíš z práce, ptáš: „Co jsi tady, do prdele, celý den dělala?“ „Ano,“ odpověděl muž nejistě. „Tak dnes jsem nedělala nic!“

Myslíte, že je to přemrštěné? I takhle může vypadat jeden den mateřské dovolené.

Jakou jste měla nebo máte mateřskou vy? Jste s dětmi doma? Užíváte si to? Jak jste na tom finančně? Musíte si ještě přivydělávat? Udržujete kontakt s prací? Sebevzděláváte se? Jak se díváte na tatínky na mateřské? Vyměnila byste si to? Váháte s dalším dítětem kvůli kariéře?

Napište nám o svých zkušenostech, podělte se o své názory i rady, pojďte si udělat hezký mateřský den.

Své příspěvky posílejte na redakce@zena-in.cz

Máme pro vás připravený tento dárek. 

Cena za příspěvek

Reklama