Milé čtenářky, těšte se na zítřek! Budeme se bavit o ráčkování a dalších vadách řeči, prostě o tom, kdo a jak neumí co říkat. Nebo umí, samozřejmě. A tak budu čekat na vaše příspěvky.

Někdy se divím, kolik lidí neumí správně mluvit. A mnohdy jsou to lidé, kteří často vystupují na veřejnosti a mluvit musí. Já bych v takovém případě vyhledala odborníka, aby mi pomohl, podle mě se dá spousta věcí naučit i v dospělosti. Ale to je každého věc, jako všechno ostatní.

Co ale už vůbec nechápu, je to, že některé maminky vůbec neřeší, když jejich děti špatně mluví. Logopedická péče je dnes přece dost rozšířená, navíc je hrazená pojišťovnou, takže se neplatí, a dítěti může hodně pomoct. Znám pár případů, kdy se děti ve škole smějí ráčkujícím nebo šišlajícím spolužákům, a divím se, že to jejich rodičům nevadí. To já bych nezvládla, ostatně taky proto jsem šla s malým Vojtou na logopedii, i když neuměl jenom R. Pro dítě mohou být totiž posměšky spolužáků velký handicap do života.

Ale dost už smutných řečí, bylo by lepší slyšet něco veselého. Máte nějakou takovou historku? Sem s ní! Posílejte mi své příspěvky, příběhy a zážitky, budu se těšit.

Tématem zítřejšího dne je: Ráčkování a jiné vady řeči.

  • Máte nějaké zkušenosti s vadami řeči?
  • Chodily jste vy nebo vaše děti na logopedii?
  • Pobavilo vás něco v souvislosti s tímto tématem?
  • Vymýšleli jste jména pro děti, aby tam nebylo R a Ř?

Prosím, napište mi o tom! Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá balíček, kde je: kniha Byla jsem svědkyní vraždy ze cti (N. Apfeldová), diář Albi a francouzská manikúra od AVONU. Příspěvky posílejte do zítřka 12. 3. nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu.

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: RÁČKOVÁNÍ

racko

Reklama