Vtipálci, nezdolní optimisté, nebo věční pesimisté se smutnými obličeji a depresivní náladou? Jak nás vidí cizinci v porovnání s tím, jak se vnímáme my sami?

Zítřejší téma bude možná trošku kontroverzní. Alespoň u nás v redakci vyvolalo dva protichůdné názory. K jednomu se přikláním i já, zatímco například kolegyně Míša je radikálně proti, a to až do té míry, že si se mnou střihla duel, který si můžete přečíst v zítřejším vydání…
Zítra zkrátka budeme řešit, zda jsme coby český národ pesimisté, nebo naopak optimisté. To, že na cizince působíme jako zamračení nebo nanejvýš mdlí lidé, kteří se málo smějí, není nic nového. Otázkou samozřejmě je, zda jsme takoví byly vždycky, nebo je takzvaná „blbá nálada“ (jak to kdysi pojmenoval Václav Havel) pozůstatkem před i porevolučního rozčarování.

Jaký je váš názor? Jsme opravdu tak „smutní“, upjatí a negativní, jak nás občas vidí cizinci, nebo nám křivdí? A jak vůbec vnímáte samy sebe, milé dámy? Co vaše rodina a příbuzní? Smějete se často, nebo spíš nadáváte na všechno okolo? Napište mi o tom a podělte se o své názory a postoje k českému naturelu

Své příspěvky můžete zasílat už teď na e-mail: redakce@ zena-in.cz

Autorka nejlepšího příspěvku tentokrát získá knihu Jany Abelson Tržilové VZPOMÍNKY OBYČEJNÉ ŽENY aneb Hledání toho pravého a čisticí pleťové mléko značky Nivea Visage.

 

Reklama