Pro milovníky života je celibát směšnou formou smutného života bez sexu. Pro přesvědčené bezvěrce je to pokrytecká maska zvrhlých kněží či útěk před homosexualitou.

Postoj zarytých odpůrců církve se už pravidelně střetává s věřícími, pro něž je celibát nejkrásnějším důkazem čisté lásky a oddanosti k Bohu.

Přestože se Češi v postoji k víře a náboženství řadí k jedněm z nejskeptičtějších v Evropě, celibát může mít i zcela jinou podobu. K životu v celibátu se rozhodují i lidé, kteří věřící nejsou, ani je k náboženství neváže minulost. Život v sexuální abstinenci pojmou jako svůj životní styl, k němuž dospějí z nejrůznějších důvodů.

U někoho může jít o traumatický zážitek ze sexu nebo obrovské zklamání ze vztahu, které už nikdy nechce riskovat. U jiného se může jednat o nedostatek sebevědomí, nechuť komplikovat si život partnerským vztahem nebo panický strach ze samotného sexuálního aktu.

Zítřejším tématem je celibát. Dokážete si představit, že byste se do konce svého života vzdaly sexu?

Musely jste někdy dodržovat dlouhodobou sexuální abstinenci? A pokud se vás toto téma týká, rozhodly jste se k životu bez sexu dobrovolně, nebo vás k tomu přinutily okolnosti? Popřípadě znáte někoho, kdo se sám od sebe tělesného potěšení z nějakého důvodu vzdal?

Příspěvky na téma celibát nám do redakce můžete zasílat už teď na e-mail:

redakce@zena-in.cz (klikni)

Výherkyně od nás získá kosmetický balíček s pleťovou a vlasovou kosmetikou značek WELEDA a PANTENE (viz obrázek níže).

 kosmetika

Soutěž

Těšte se také na soutěž: Najděte jeptišku, kterou odstartuji zítra (3 ledna 2011) ráno v osm hodin. Hrát budeme o stylové tričko Lamisil (viz obrázek níže).

tricko

Reklama