A také trochu nostalgické, naučné a obohacující. Co mě k němu vedlo? Jak ta brouzdám po vlastech českých, nacházím spoustu zajímavých památek, o kterých se málo ví a je to škoda.

Některé možná za chvíli nebudou. Zub času, vandalové, nebo nezájem majitelů je promění v trosky, srovná se zemí a uvrhne do zapomnění. A to je mi moc líto. Kolik jsem už viděla zchátralých kostelíků, venkovských zámečků, či úžasných lidových staveb, které neblaze skončily, nebo brzy skončí.

A proto jsem se rozhodla, že jim budu věnovat samostatné denní téma, protože si to určitě zaslouží. Myslím, že i vy máte kolem sebe spoustu pozoruhodností, na které byste rády upozornily.

Pokud ještě existují a máte je vyfotografované, budu moc ráda, když nás s nimi seznámíte. Pokud už nejsou, ale máte na ně nějakou vzpomínku, můžete nám o nich napsat.

Může se jednak o drobné stavby, boží muka, kostelíky, zámečky, mlýny, ale i rozsáhlé komplexy, které chátrají  a trpí nezájmem, nebo nedostatkem peněz.

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Cena za příspěvek samozřejmě nemůže chybět. Připravila jsem si pro vás závěsný kalendář se světovou architekturou a svěží toaletní vodu značky Tezenis

cena

Reklama