Stejně jako nelze paušalizovat, že každá snacha má špatné vztahy se svou tchyní, nelze tvrdit, že všichni sousedé dělají naschvály. Mezi lidmi, kteří bydlí blízko sebe, jistě existují i hezké a přátelské vztahy. V mnoha případech to tak ale úplně není a soused sousedovi se stává vlkem. Podobně jako ve filmu Zítra to roztočíme, drahoušku…!, kde proti sobě stála rodina Novákových a Bartáčkových.

ne.jpg
Foto: Shutterstock

Anna
V rodinném domku vedle nás bydlela dlouhá léta neuvěřitelně závistivá ženská. Už je po smrti a nechci být zlá, ale všem se nám ulevilo. Byla to taková ta typická drbna, co chce všechno vědět, aby potom mohla všem závidět. Nemáme garáž, na zahradu se nám auto nevejde, takže ho parkujeme na ulici. Před lety jsme si koupili úplně nové, ale hned se na něm začaly objevovat nejrůznější škrábance. Manžel tedy směrem na ulici narafičil kameru a ze záznamu jsme zjistili, že nám auto sousedka po setmění objíždí klíčem. Došlápli jsme si na ni, zatloukala, ale pod pohrůžkou zavolání policie se nakonec přiznala a dala nám pár tisíc na opravu, aby nám zavřela pusu. Nedlouho poté zemřela, takže jsme další problémy řešit nemuseli.

Dominika
Začali jsme stavět rodinný domek na dlouho volném pozemku. Máme podezření, že postarší pán, který bydlí vedle, z toho není zrovna nadšený a dělá nám naschvály. Ale při ničem jsme ho ještě přímo nenačapali. Jen nám to tvrdila jedna z našich budoucích sousedek, která bydlí v ulici, kde stavíme. Pravidelně na stavbě šlapeme do psích exkrementů, protože nám tam prý soused schválně venčí svého psa. Taky se nám na pozemku z ničeho nic objevila hromada hnoje nebo kýbl slepičinců. Parádní sousedské vztahy, a to jsme se ještě ani nenastěhovali. Myslím, že se máme na co těšit.

Martina
Sousedé v bytě nad námi jsou neuvěřitelně hluční. Mají hodně dětí, které pořád řvou a dupou, že si někdy myslím, že nám spadne lustr. Několikrát jsem na ně zvonila, ale vždycky se mi akorát vysmějí do obličeje, a ještě ten bordel zesílí. Nepřestává to ani v noci, protože to si zase manželé hlasitě užívají svoje erotické radovánky. A vůbec jim nevadí, že když to slyším já, tak to musí slyšet i jejich děti. Zavolala bych na ně policii, ale nahánějí mi strach. Slyšela jsem, že chlap byl dokonce ve vězení, má holou hlavu a všude tetování. Bojím se, že by se mi potom chtěli mstít. Přeci jen žiju sama s malou dcerkou. Jsem zoufalá a začínám se poohlížet po novém bydlení.

Klára
Čtvrtým rokem bydlíme v rodinném domku na vesnici a starší manželský pár vedle nás se rozhodl pro psychický teror a šikanu. Zpočátku to vypadalo, že jsou rádi za nové sousedy, ale začali se s námi bavit až moc intenzivně. Pořád se zvali na návštěvu, chtěli, ať jim vozíme nákupy apod. Nějakou dobu jsme to dělali, ale potom za nimi manžel došel a řekl, že takhle to nejde, a že chceme mít vlastní klid. Rádi jim někdy s něčím pomůžeme, ale nemůžou nás takhle využívat. Strašně se samozřejmě urazili a jsou od té doby nepříjemní. Neodpoví na pozdrav, a když třeba vidí, že sedím před domem na lavičce, začnou se o mně schválně nahlas bavit a sprostě mi nadávají. Nejhorší je, že to dělají i před dcerou. Skoro aby se člověk bál vyjít před vlastní dům. Pomluvili nás po celé vesnici, takže už ani nechodím k nám do krámku, protože je na mě prodavačka zlá a odsekává mi. Zkrátka vesnická idylka.

Zdroje: respondentky Klára, Anna, Martina, Dominika

Čtěte také:

Reklama