Zítra bude hlavním tématem našeho magazínu nejzákladnější potřeba člověka. Jídlo. Je vám jedno, co jíte, hlavně když je to levné a je toho hodně, nebo se počítáte mezi lidi, co mají rádi kvalitní a chutné potraviny?

Po dovolené jsem zpět a při plné síle, tedy alespoň to všem říkám. A i když se tak právě necítím, vím, že pro zlepšení nálady mi stačí dát si k jídlu něco, co mi opravdu chutná.

A čím jsem starší, tím jsem vybíravější. Pamatuji dobu, kdy mi ke štěstí stačilo 5 rohlíků, 30 deka junioru a mazací sýr. Důležité bylo, aby toho bylo hodně. Je také pravdou, že v té době jsem neměl za sebou některé chuťové zážitky, které mám dnes, a tak jsem nevěděl, o co přicházím.

Ale k tomuto tématu mne navedla dovolená na Krétě, odkud jsem se minulý týden vrátil. Strava all inclusive. Hromady jídla na talířích, pomíchané omáčky z kuřete a z vepřového, do toho naložená červená řepa, řecký salát. Pokud tam byl původně nějaký chuťový záměr kuchaře, tím mixem na talíři byl smazán. Hlavně, že toho byla hromada.

A podobný pocit mívám, když nakupuji v supermarketu. Košíky plné v igelitu balených párků, které maso viděly z vlaku. Šunkových pizz bez šunky. Levných salámů plných hmoty, které by se před zpracováním ani prase nedotklo. A to nemluvím o zlevněné zelenině již chycené plísní… Hlavně že je to levné a je toho hodně.

Říká se o nás, že jsme popelnice Evropy. Co jinde lidé nekupují, se k nám doveze a my to sežereme… Dokonce prý tyhle šmejdy vyrábějí speciálně pro náš trh, protože to chceme a za kvalitu odmítáme platit.

Mohl bych tu psát dlouho na tohle téma, ale myslím, že můj názor je z výše uvedených vět patrný. Raději zaplatím víc peněz za kvalitu a menší množství než za levnou kvantitu.

A zajímá mne, jak to vidíte vy…


Dáváte v jídle přednost kvalitě, nebo kvantitě?

  • Kupujete potraviny ve slevách?
  • Nebo výhradně od malovýrobců?
  • Dáváte přednost značce BIO?
  • Nakupujete na trzích?
  • Změnili se vaše návyky a chutě časem, jako mně?
  • Fandíte spíše Pohlreichovi, nebo Babicovi?

Otázek a podtémat je velká hromada. Já se těším na všechny vaše příspěvky na redakčním e-mailu.

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás zítra na konci editace kolem 16. hodiny odměním. Ke svému příspěvku napište, o jaký druh potraviny, o které sníte, ale ještě jste ji neměla možnost ochutnat, máte zájem, a já jedné z vás přání splním! K mání je dnes v podstatě cokoliv, od šnečích jater (nestojí to za to)  po krokodýlí maso (chutná jako kuřeryba) …

Hezký den

Reklama