Jeden zítra končí, druhý pozítří začíná. Ano, Miloš Zeman brzy vystřídá Václava Klause na postu prezidenta. Ale nadcházející dva dny nejsou významné jen pro tyto dva muže, změna se dotkne také všech ostatních lidí. A o tom všem si můžeme zítra povídat!

Vůbec si netroufám předvídat, jaký bude Miloš Zeman prezident, natož oba pány jakkoliv hodnotit, od toho jsou tu jiní odborníci. Chci jen říct, že s každým novým člověkem vždycky nastanou nějaké změny, tím spíš, když prezident se nemění tak často - Václav Klaus byl ve funkci deset let.

Teď už se ovšem bývalý prezident z Pražského hradu vystěhoval a uvolnil místo svému nástupci. Miloš Zeman bude 8. března skládat prezidentský slib ve Vladislavském sále Pražského hradu, pak se zúčastní vojenské přehlídky a uctí památku sv. Václava v katedrále sv. Víta. Co se bude dít potom, nám ukáže až budoucnost.

A co vy, milé čtenářky, zajímáte se o prezidenty?

Tématem dne je: Prezident.

  • Zajímáte se o politiku, a tedy i o prezidenta?
  • Byly jste volit prezidenta?
  • Co si myslíte o Václavu Klausovi a Miloši Zemanovi?
  • Máte nějaké zajímavé zážitky, příběhy, zkušenosti... s prezidenty?
  • Zajímají vás prezidenti v historii naší země?

To vše a ještě mnohem víc budeme probírat zítra. Tak nám napište. Mimochodem Saša má pro vás nachystaný článek o našem prvním prezidentovi T. G. Masarykovi, který se 7. března narodil. Tak se můžete těšit! A nejen na to, s tématem budete taky soutěžit o cenu.

A jako vždy jedna ze čtenářek získá za svůj příspěvek úžasnou knihu, tentokrát od A. Indridasona: Propasti. Je to další ze severských detektivek, která stojí za přečtení. Příspěvky posílejte do zítřka 7. 3. nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu.

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: PREZIDENT

kniha

Reklama