Myslím, že pro mnohé z vás je i magazín Žena-in takový „babinec“. Babinec v dobrém slova smyslu. Vždyť slova „baba“s krátkým a, je bráno jako lichotka.

Ale ani babinec, na kterém se schází ženy, které už jsou nebo by mohly být babičkami určitě nikdo nebere nijak pejorativně. Babinec je prostě parta holek (věk už si dosaďte samy), která je spolu ráda, která o sobě ví, i když se dlouho nevidí a která má vždycky na co navázat.

Babince jsou očistnou kúrou, regenerací ducha, někdy i těla, protože tolik smíchu, kolik si mnohé z nás na babincích užijeme, je lepší, než  kdejaká pilulka proti bolesti. Babince jsou zpovědnicí, poradnou i diskusním fórem. Bez babince by nám bylo mnohem smutněji, i když hrdinsky prohlašujeme, že si vystačíme. Vždyť i o chvíle, kdy je nám báječně a cítíme se šťastné, se chceme s někým podělit.  Staré dobré sdělená radost, dvojitá radost má něco do sebe. O starosti ani nemluvě.

 Některé babince jsou mnohočlenné, jiné skromnější, jednou někdo přibude, jindy zase odejde, ale dokud zůstává zdravé jádro, vždycky je tu ostrůvek, či oáza, kterou vyhledáme, když chceme s někým sdílet své ženské starosti i radosti.

Máte také babinec, milé ženy-in?

  • Kdy vznikl, jak dlouho trvá, jak se časem mění?
  • Máte raději větší skupiny kamarádek, nebo se scházíte jen s jednou?
  • Co na svých babincích, slezinách, srazech, dýcháncích probíráte?
  • Svěřujete se i s osobními věcmi, nebo jdete spíš po povrchu a chcete se jen bavit?
  • Kde se nejčastěji scházíte? U některé z vás,nebo raději na neutrální půdě?
  • Jakou sestavu tvoří váš babinec? Co vás spojuje? Společné zájmy, věk, vzdělání, profese…? Nebo je to zajímavý mix?
  • Co pro vás babinec znamená?

Napíšete nám o svém „babinci“?

Na vaše příspěvky  se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Dvě z vás se můžou těšit na krásné publikace z Knižního klubu.

Obrazová, fascinující  a zároveň příjemně naučná kniha  KRÁSA STROMŮ a Vegetariánská kuchyně pro labužníky, kterou si může přizpůsobit svým chutím i „masožrout“

darek

Reklama