Život s dvojčaty, ten je asi náročnější. Dvojnásobek starostí, ale taky radostí. Musí být krásné sledovat, jak obě děti rostou a začínají se dorozumívat. Napište mi o tom!

Zítřejší téma je poměrně široké, myslím, že každá z nás zná ze svého okolí nějaká dvojčata. Jak jste na tom vy? Nebo je dokonce máte doma?

Před pár dny jsem si povídala s kamarádkou, maminkou dvojčat. Její holčičky chodí do školky, každá do jiné třídy, protože když chodily do jedné, moc to nefungovalo. Kamarádka je chce dát také každou do jiné třídy ve škole, kam od září nastoupí. A tady narazila na velké nepochopení, učitelky na ni koukaly jako na zlou matku, která chce chudinky děti rozdělit. A já si říkám - proč ne, když si myslí, že je to pro ně nejlepší? Vždyť je to jejich máma, která je zná nejlíp a musí vědět, co je potřeba.

Takové věci matky různě starých dětí řešit nemusí. A není to asi jediné, co je u vícečetných dětí jinak. Co si o dvojčatech myslíte vy? Napište nám své názory a zkušenosti.

Téma zítřejšího dne: Příběhy s dvojčaty, trojčaty atd.

  • Máte doma dvojčata?
  • Jaké bylo těhotenství s dvojčaty a jejich porod?
  • Máte dvojčata v příbuzenstvu, nebo je mají kamarádi, známí či kolegové z práce?
  • Znáte někoho s trojčaty nebo ještě více dětmi?
  • Zažila jste nějakou zajímavou či vtipnou příhodu?

Pište nám, klidně pošlete i fotky! Jedna z vás opět získá pěkný dárek, tentokrát dvě balení multivitamínů Marťánci a bonbóny a lízátka nimm2. Příspěvky posílejte na známou adresu redakce@zena-in.cz, heslo DVOJČATA. Těším se na ně do zítra, tedy do 9. 4. do 14.30 hodin. A děkuju!

dvojce

Reklama