Divíte se, proč až zítra, když Den otců byl už v sobotu? To vám zítra ve svém článku vysvětlí Saša Stušková. Ale ať je to jak chce, správní tátové si svátek zaslouží.

Záměrně píšu správní tátové, protože takový byl i ten můj a tomu, kdyby žil, bych popřála z celého srdce.

Táta byl hlavou rodiny v pravém smyslu slova a nejsem si jistá, že maminka byla tím krkem, co tou hlavou hýbe, jak se říká. Spíš stála tiše stranou, ale zřejmě jim to tak oběma vyhovovalo, a dobře se doplňovali. Mamka byla ta hospodyňka a táta tahoun, co všechno zařizuje, v páru je ten aktivnější a komunikativnější.

Byl moudrý, měl úžasné kouzlo a smysl pro humor, takže v každé společnosti zářil a maminka na něj byla pyšná. A my děti také. Měl dar vyprávění, ale také naslouchání, což u mužů nebává zvykem. Škoda, že svou moudrost nemohl předávat dál svým vnoučatům. Zemřel příliš brzy. Ale i tak bych mu chtěla tam nahoru vzkázat. „Tati, všechno nejlepší, byl si skvělý táta“.

Na rozdíl od táty znám i otce, kteří by se alespoň v Den otců měli chytit za nos a popřemýšlet, jestli svým dětem jsou dobrými otci. Ale to by bylo asi na jiné téma.

  • Jak se na Den otců díváte vy, milé ženy-in?
  • Přejete jim ten svátek, nebo si myslíte, že je zbytečný?
  • Máte ve své rodině příkladného otce? Je to otec vašich dětí? Byl to váš otec?
  • Budu ráda, když ho zítra na našem magazínu vychválíte. Dobrých otců není nikdy dost.

Na vaše příspěvky na téma Den otců se moc těším už dnes, a samozřejmě hlavně zítra na adrese: redakce@zena-in.cz

Vy se na oplátku můžete těšit, že zrovna váš příspěvek bude vylosován, a my vám pošleme tento krásný dárek.

Toaletní vodu pro muže od Avon

dárek

Reklama