Rozpálit dřevěné uhlí, naložit maso, připravit salát a dojít pro pivo nebo víno. Tento rituál dělá v létě nejeden Čech, nebo Češka. A vy?

Zdravím všechny po dovolené. Vrátil jsem se z Korsiky a zjistil, že tady byla větší vedra než tam. A také tady mnohem více pršelo.

Kdo mne zná, tak ví, že zítřejší téma je mi vlastní. Rozpálit gril a pak se do něj dívat na žhavé uhlíky a pálící se maso je moje oblíbená zábava. A v rámci těchto akcí jsem zažil již nejednu veselou příhodu.

Jednu jsem si přivezl nyní z Korsiky. Vezl jsem s sebou autem přenosný gril a také dva malé grily na jedno použití. Takovou alobalovou misku naplněnou dřevěným uhlím, které bylo před několika lety napuštěno něčím, co mělo uhlí samo zapálit.

Leželo mi to v kumbále asi dva roky a teď jsem uvážil, že by se to mohlo hodit.

Celý natěšený jsem koupil úžasně vypadající naložené špízy z telecího a kuřecího masa. Podle návodu na obalu přesně zapálil gril a… To uhlí nechytlo. Po těch dvou letech z briket těkavé palivo zřejmě vysublimovalo …

A pak se začaly dít věci.

Měl jsem špízy, neměl jsem oheň, na kterém je udělat. A moje žena zcela nestrategicky začala komentovat mé pokusy o zapálení briket.

To neměla dělat…

Znáte to? Chlap, který se rozhodne, že neustoupí, dokud se mu nepodaří, co si umanul?

No i o tom mi zítra můžete psát…

Zítřejší téma totiž zní: Grilujete ráda?

  • Máte nějaký hodně dobrý recept?
  • Zažila jste neobvyklou grilovačku?
  • Grilujete vy, nebo váš muž?
  • Máte veselou historku z grilování…
  • Nebo super fotku jídla, které jste na ohni připravili?

To vše a co vás napadne směřujte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A také se můžete těšit, že v osm hodin dostanete opět malou záludnou zašifrovanou otázku.

A za příspěvek, který mne nejvíce osloví, jednu z vás odměním. Mám tu dvě velmi zajímavé kuchařky Zdeňka Pohlreicha. Bravo šéfe i s vybranými recepty na přiloženém DVD a Prostřeno bez servítků, 100 pokrmů současné kuchyně. A přiznám se, že osobně se mi obě kuchařky velmi líbí…

Tak neváhejte a zapojte se třeba už nyní… Nečekejte na ráno!

Reklama