Většina z nás umí plavat. A naučila se to v rámci školní výuky plavání, nebo od rodičů. Jak jste se to naučila vy? Povězte to v dnešním tématu dne ostatním.

Jako malé miminko jsem prý nesnášel vodu v obličeji. Stačilo na mne cáknout a plakal jsem, tvrdí moje maminka. Já si to nepamatuji. Co si však pamatuji, je, jak kolem 13. roku svého života stojím na kraji hasičské nádrže a snažím se sám sebe přesvědčit, že voda mne musí unést stejně jako ty ostatní, co v té vodě plavou.

V rámci školní výuky jsem se plavat nenaučil. Zatímco spolužáci dostali diplomy s delfínky, ti horší se želvičkami, já dostal diplom s namalovaným kamenem za nejhlubší ponor bez vynoření.

Nesměle jsem na kraji té nádrže přešlapoval, koukal do žabince a nakonec to zkusil. Tehdy jsem ještě nevypadal jako velryba, a tak mne lidé netahali zpět do vody, ale když viděli ty zmatené, chaotické pohyby rukou a nohou, snažili se mne vytáhnout z vody ven.

Pamatuji se, že jsem to léto nakonec dokázal skočit placákem do vody a třemi tempy překonat dva zbývající metry k protilehlému rohu. A že lidé na břehu nádrže se už o tu zmítající masu končetin a její osud přestali starat. Zvykli si a bavili se.

Už si vodu užívám, lehnu si na hladinu, otočím se na záda a relaxuju. A občas si vzpomenu na diplom s kamenem. Na to, jak jsem se vody bál, jak jsem ji považoval za nepřítele. I na to, jak jsem si říkal, příště uděláš tempa 3 a zkusíš se nadechnout…

A co vy? Jak jste se učila plavat? Hodil vás táta do vody a šťouchal bidlem? Chodila jste na plavání? Vodu jste jako dítě nenáviděla, nebo jste právě naopak byla od mala malý delfínek?

Tak na tohle téma si budeme celý horký středeční den povídat. Zavzpomínejte, najděte fotku, jak vám to slušelo v plavkách, a pošlete to na náš redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A nejzajímavější příspěvek odměním. Odměním ho třídílným nafukovacím lehátkem, žádnou průhlednou umělohmotnou náhražkou. Prostě lehátko, jaké si pamatuji z dětství i se sadou na lepení.

To lehátko má i jméno. Bude to vaše Bára 3!

Bára 3 lehátko

Reklama