Právě jsem se vrátil z krátké návštěvy Itálie a dostal tam inspiraci na zítřejší téma. Jaké máte ráda bylinky? A co z nich vaříte?

Svůj nejoblíbenější salát k pořádnému bifteku vám prozradím zítra v denním článku, a tak dnes jen navnadím podrobnějším popisem toho, co nás zítra čeká a nemine.

Již několikrát jsem se přesvědčil, že je mezi vámi mnoho žen, které vaření neberou jen jako pouhou povinnost a nutnost, ale že máte rády tuto tvořivou činnost pro ni samou.

A k tomu, abyste mohly vařit chutně a hezky, nutně potřebujete čerstvé bylinky a zeleninu.  

Vloni jsem začal s tím, že jsem si ke grilování pořídil první bylinky na zahrádku na chatě. Tymián, šalvěj a rozmarýn se staly součástí mnoha jídel a mírně vytlačily čínský česnek bez chuti a různé směsi na grilování.

Letos jsem postoupil ještě o kus dál a přibyla rukola, salát, chilli paprička, pažitka, rajčata a další bylinky a zelenina…

Už se mi to krásně zelená a roste a mám z toho radost… grilovací sezonu jsem již začal a bez těchto bylinek si to již nedokážu představit…

A jak jste na tom vy?

  • Jaké bylinky při vaření využíváte?
  • Jaké máte oblíbené recepty z bylinek?
  • Co a s jakým úspěchem pěstujete?
  • Jak vypadá vaše zeleninovo-bylinková zahrádka letos?

Neváhejte, posílejte fotky, recepty, názory i postřehy na náš redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás zítra za příspěvek odměním… Biokuchařkou Hanky Zemanové a Kuchařkou pro dceru od Jany Florentýny Zatloukalové.

Reklama