Sezona letního ovoce a zeleniny je v plném proudu a vy se s námi možná rády podělíte, jak si plody svých zahrádek uchováváte na „horší“časy. Zavařujete, konzervujete a nakládáte?

Možná by se zdálo, že doby zavařování, konzervování a nakládání jsou ty tam. Že odpadla starost se sháněním sklenic, víček, a hlavně nekonečná „piplačka“ s čistěním, vypeckováváním, a vším tím kolotočem kolem kompotů, zavařenin, marmelád, čalamád a podobných poživatin. Všechno se přece dá koupit v obchodech, tak proč bychom se namáhaly.

Možná to tak nějaký čas i bylo, ale dnes se „móda“domácích zavařenin vrací. Není nad to pochutnat si na vlastnoručně vypěstovaném ovoci a zelenině. Ochutit si je podle svého a hlavně vědět, že je bez chemie, dochucovadel, barviv, „éček“a všelijakých „zlepšováků“moderní doby.

Jak jste na tom vy, milé ženy-in?

  • Zavařujete, konzervujete, nakládáte?
  • Co? Ovoce, zeleninu, houby, nebo nějaké netradiční plody zahrad a přírody?
  • Jste spíš na sladké zavařeniny, nebo na slané?
  • Zavařujete výpěstky z vlastní zahrady, nebo je kupujete?
  • Máte nějaký speciální recept, o který byste se ráda podělila?
  • Už jste letos něco zavařila? Pochlubte se.
  • Máte nějakou příhodu spojenou se zavařováním?

Napište nám, podělte se s námi o své zkušenosti, rady, zážitky a recepty na adrese: redakce@zena-in.cz

Dvě z vás odměníme těmito knihami, které se určitě budou hodit.

KONZERVOVÁNÍ Oded Schwartz

konzerPrůvodce všemi způsoby konzervace potravin a světové speciality. Ovoce, zelenina, masa, ryby, sýry - více než 150 vynikajících receptů na sladké marmelády, ohnivé hořčice, peprné nakládané směsi, uzené ryby, ochucené oleje a octy, ovocné džemy a sirupy. Popis sušení masa, přípravy šunky, klobás a salámů. Konzervování v alkoholu, kandování a krystalizování. Potřebné pomůcky a konzervační přísady. To vše doprovázené exkluzivními fotografiemi.

 Více na: http://www.bux.cz/knihy/96097-konzervovani.html     

MARMELÁDY A ŽELÉ Hans Gerlach, Susanna Bingemerová

knihaNení nad domácí marmelády! Zavařeniny jsou seřazeny podle hlavní sezony ovoce. Připravujeme je z kvalitních surovin, které sami vybíráme. Na jaře lákají jahody, rebarbora, v létě třešně, meruňky, podzim nás obdaří jablky, hruškami či šípky a v zimě jsou na řadě citrusové plody. Recepty obsahují tři zásady: kombinace různého ovoce, velké množství ovoce a málo cukru a džemy s velkými kousky ovoce podle francouzské metody přípravy. Mnohé rady a informace zjednoduší přípravu a výsledek bude dokonalý.

 Více na: http://www.bux.cz/knihy/88502-marmelady-a-zele-dokonala-chut-a-vune-v-jedine-sklenici-radost-z-vlastni-vyroby.html

Obě knihy vydala Euromedia Group k.s., Ikar. Koupíte v knihkupectví a na www.bux.cz.v

Reklama