Navštivte unikátní výstavu fotografií, na níž se přenesete pražskými ulicemi o padesát let nazpátek. Autorem fotografií je profesionální fotograf Jovan Dezort.  

Výstava je otevřena od 4. do 30. ledna (původně psáno do 23. ledna) ve všední dny od 12 do 19 hodin. 
VSTUP JE VOLNÝ!

Čtyři desítky převážně černobílých fotografií jsou malým připomenutím rozsáhlé výstavy profesionálního fotografa Jovana Dezorta, která se konala v létě na Staroměstské radnici v Praze. 

praha

Na výstavě si můžete prohlédnout, jak tenkrát vypadaly přípravy na Vánoce - od nákupu kaprů a smrčků (kdepak nějaké jedličky) až po vánoční strom (poněkud chudý) na Staroměstském náměstí. Když mrzlo, bruslilo se dokonce na Vltavě. Sníh v Praze nebyl jen na obtíž, dalo se sáňkovat třeba v Kinského sadech.
Břevnov byl tenkrát periférií s podivnými domky. Doprava ve sněhu občas vázla (to se nezměnilo), ale dopravní prostředky měly úžasný ráz své doby.
Na výstavě je i několik fotografií významných nebo začínajících umělců v 60. letech, třeba Jan Werich s Miroslavem Horníčkem v Divadle ABC, mim Ladislav Fialka, fotograf Josef Sudek zvládající vše jednou rukou, dirigent Václav Hybš s tehdy začínající zpěvačkou Petrou Černockou v karlínském Studiu A, skladatel Karel Svoboda chlubící se novinovým článkem o sobě, Zlatá slavice Marta Kubišová ve chvílích volna nebo začínající skupina Olympic. 

Výstava se koná v nové Galerii Evy Jandejskové v Praze 5 - Smíchov, Lidická 22,
přímo u zastávky tramvají Zborovská.

tisková zpráva

Reklama