Dlouhotrvající mrazy nesužují jen nás, ale určitě nejsou příjemné ani našim zvířatům. Nedalo mi, abych se vás nezeptala, jak se v těchto dnech o ně staráte. Podělte se s námi o své názory, rady a zajímavé zkušenosti.

Mnohé z vás, milé čtenářky, mají doma psy, kočky, ale i domácí užitková zvířata. Věnujete jim v těchto mrazivých dnech zvláštní péči? O tom se můžete rozepsat v zítřejším tématu. Pokud se k němu chcete vyjádřit, uvítám nejen vaše rady, zkušenosti, ale třeba i příběhy a fotografie.

Já mám psa, částečně kocoura a koně. Pes a kocour mají teplé huňaté kožichy a jsou převážně doma v teple. S koněm to bylo trochu složitější.

Loni jsem se nechala „ukecat“, aby zůstal i na zimu venku. Prý se osrstí, otuží a půjde mu to k duhu.  Ano, kůň se osrstil, takže vypadal jak divoký osel, a zima mu snad nebyla. Jenomže neměl na výběr. Nemohl se schovat do stáje a svalit se do slámy v relativně teplém boxu.  Musel se choulit s ostatními na mrazivém vídrholci a zahřívat se vlastními silami.

A to ho stálo příliš mnoho energie, jak jsem se později dozvěděla od zkušených koňáků. Takže letos jsem už nedala na experimenty vyznavačů přirozeného ustájení a dopřála mu zimní ubytování v boxu na slámě.

Dnes jsem ráda, že je o něj vzorně postaráno a v noci si může lehnout tak, jak to dělal celý život.

Napište mi také, jak se v zimě staráte o svá zvířata.

  • Oblékáte svým pejskům zimní kabátky? Mažete jim tlapky? Zateplujete boudy?
  • A co kočky? Chováte je jen doma, nebo je pouštíte i ven?
  • Jak se staráte o jiná zvířata, jako jsou kozy, ovce, koně? Dopřáváte jim zvláštní péči? Krmíte je vydatněji? Máte pro ně chráněný přístřešek, nebo jsou volně na pastvině?
  • A co volně žijící ptáci alesní zvěř? Přilepšujete jim?

Napište nám na adresu: redakce@zena-in.cz

Za svůj příspěvek můžete získat něco dobrého na zub pro svého domácího mazlíčka.

Reklama