Konečně se chytl na udičku a oslovil vás s žádostí o schůzku, vy už plánujete svůj outfit do posledního detailu a snažíte se zamluvit si nejbližší termín u své kadeřnice. Mnohem důrazněji než sexy šatičky a rudý lak na nehtech však vyzní, co na prvním setkání pronesete.

A je to tady, ten pocit nervozity, vzrušení a motýlků v břiše – den D! Samotné oblečení a bezchybný make-up vám zaručí jen malou část úspěchu. Nejvíce na první schůzce zaujmete tím, jaká doopravdy jste, proto není od věci trochu korigovat své chování. Trocha sebereflexe není nikdy na škodu. Prvním důležitým bodem je včasný příchod, sice je známá naše akademická čtvrthodinka, ale tu si uschovejte na jindy. Většina mužů je totiž až příliš dochvilných a určitě je neuchlácholíte výmluvou, že jste prostě nevěděla, co na sebe, to pochopí vaše kamarádky, ale opravdu ne chlap. Jen si představte, jak by asi bylo vám, kdybyste na něj 15 minut musela čekat? Už byste se na něj asi tak netěšila, že?

Čtete také:

Nikdy nemluvte o svém ex!

Při konverzaci je dobré dodržovat alespoň pár základních kamenů etiky, takže žádné skákání do řeči (to nemá rád nikdo), pečlivě poslouchejte, co vám říká, a především se mu koukejte do očí. Může se také stát, že ON bude nervóznější než vy, ano, i to se stává. Na to je jednoduchá finta, která na muže obecně velmi platí, a tou je prostý kompliment. Polechtáním jeho ega mu vykouzlíte úsměv na rtech a rozpustíte tím všechny počáteční rozpaky.

Neřešte kila navíc!

Štěstí přeje připraveným, a tak je dobré si vymyslet nějaká témata k hovoru do zálohy, už jste určitě zažila tu trapnou minutu ticha a není snad nic horšího. Ideální jsou obecná témata, která mohou přejít až po vyprávění nějaké historky, např. Dnes je vážně hrozný počasí, viď? To minulý rok touhle dobou jsme byli… Zapomeňte na strohé odpovědi Ano/Ne, to byste totiž nebyla na rande, ale spíše u policejního výslechu. Během rozhovoru byste měla ke slovu pustit i svůj protějšek, přesto že máte v rukávu spousty „strašně“ zajímavých věcí, určitě nevyzvídejte, nebuďte až příliš otevřená a hlavně, nebuďte přechytralá, nejde přece o souboj, kdo má vyšší IQ. 

Držte své choutky na uzdě!

Pokud se vaše rande schyluje ke konci a vy si teď pro změnu lámete hlavu nad tím, jestli máte zaplatit vy, nebo to necháte na něm, vzpomeňte si na naši rovnoprávnost, po které neustále toužíme. Sice by asi první útratu měl zaplatit ON, jakožto správný gentleman, ale není od věci, když projevíte snahu a nabídnete, že se na útratu složíte. Při rozloučení se ani nemusíte bát první pusy, dáte mu tak najevo, že vám s ním bylo dobře, a doufáte v příští, snad brzké shledání.

Čtete také:

Reklama