Nedostatek vody v Česku stále roste. My jí však dál plýtváme a zvyšujeme riziko jejího budoucího nedostatku. Každý z nás přitom může spotřebu vody ovlivnit. Stačí změnit své běžné návyky. Například mytím nádobí v rukou spotřebujeme zhruba 90 litrů vody. Naopak automatická myčka potřebuje v průměru jen 10 litrů vody na jeden cyklus.

62fe17ade0cddobrazek.png

Více vody v přírodě bez předmývání
Vodou však často plýtvají i domácnosti, které myčku mají, ale zbytečně nádobí předmývají pod tekoucí vodou. S použitím kapslí Finish Ultimare All in 1 to ale není potřeba a průměrná česká domácnost může ušetřit až tři tisíce litrů vody ročně.[2] Vše, co musíte udělat, je seškrábnout zbytky jídla, vaše myčka si už se zbytkem poradí a nádobí bude oslnivě čisté i bez předmývání.

Tipy, jak šetřit s vodou
Společnými silami můžeme snížit nadměrnou spotřebu, abychom se vyhnuli hrozbě nedostatku vody. Máme pro vás 6 tipů, díky kterým můžete vodou šetřit a vrátit ji tam, kam patří – do české krajiny.
 
1.      Během čištění zubů zavírejte kohoutek.
2.      Pořiďte si nízkoprůtokovou sprchovou hlavici a perlátory baterií.
3.      Nemyjte nádobí po tekoucí vodou.
4.      Pokud máte myčku, nepředmývejte.
5.      Na toaletu nainstalujte dvojí splachování s nízkým průtokem.
6.      Nepřelévejte trávník a nainstalujte dešťová čidla na zavlažovací systémy.

Oslnivě čisté a lesklé nádobí bez předmývání získáte s kapslemi Finish Ultimate All in 1, které si poradí se zaschlými nečistotami a nejodolnější mastnotou i po 24 hodinách díky nové technologii Activelift, která posiluje trojí sílu tablet.

Vaše myčka umyje spoustu nádobí za vás, ale kdo umyje myčku?
S Finish čističi zároveň udržíte hygienicky čistou i svou myčku a zabráníte tak nepříjemnému zápachu nebo mechanickým problémům. Špinavá myčka neumyje nádobí tak, jak očekáváte. Mastnota a vodní kámen často nejdou vidět, ale hromadí se na těžko přístupných místech a v potrubí. Za dokonale čistým nádobím vždy stojí dokonale čistá myčka.

Šetrně k přírodě
Značka Finish je vázána slibem ochrany vodních zdrojů, a proto je jejím cílem minimalizace ekologické stopy, kterou zanechávají produkty a jejich balení. Obal kapslí je biologicky rozložitelný a 100 % rozpustný ve vodě a chemická zátěž je přitom o 25 % nižší v porovnání s tabletami Finish Power All in 1. Celé balení je recyklovatelné.

62fcbfe9c645cobrazek.png

Více na www.finishinfo.cz.

[1] Zdroj: Průzkum agentury Ipsos, Česká republika v roce 2021.
[2]?Zdroj: Thinking About Water Scarcity Czech Republic, Ipsos, Jan 2021. 
 

Reklama