Aukční síň Sotheby´s bude dražit 15. května t.r. část kolekce uměleckých předmětů z vlastnictví módního návrháře Karla Lagerfelda. Předměty pocházejí z 20. století a jejich hodnota se odhaduje na 3 – 4 miliony euro.

Nábytek, drobnosti, lampy, keramika z let 1920 – 1930, které zdobily jeho dům v Biarritzu a jeho dvě apartmá v Monacu budou představeny v Galerii Charpentier v Paříži.

Kolekce uměleckých předmětů Karla Lagerfelda je reprezentativní ukázkou umělců modernismu: Eileen Gray, Pierre Legrain, Marcel Coard, Alberto Giacometti či Jean-Michel Frank.

Aukce 15. května začíná ve 14h30, ale vy si již 3 dny předtím můžete všechny předměty pečlivě prohlédnout.

***

Víte, ale co se událo v aukčních síních v neděli 16/3? Například byla vydražena kytara Elvise Presleyho. Hudební nástroj značky Gibson, vyroben speciálně pro Elvise, byl kupujícími „oceněn“ na 29 375 dolarů.

V aukci byl rovněž oblek na karate z bavlny a červeného saténu, který nosil král rocku. Ten byl prodán za 17 625 dolarů. Cena bible, kterou Presley podepsal, vyšplhala až na 5 875 dolarů.

Aukce, která minulou neděli proběhla, nabízela různé předměty, které patřily hvězdám stříbrného plátna či hudby. Jeden z vydražitelů, si například odnesl soubor podpisů Beatles za 23 500 dolarů, což je podle slov aukční síně Butterfields 5x více než očekávala.

A co se dražilo dál? Osobní kopie scénáře "Citizen Kane" Orsona Wellese byla prodána za 17 625 dolarů. Akvarel s postavičkou Mickey Mouse, darovaný Waltem Disneyem Ginger Rogers v roce 1939, opustil místnost za 1 998 dolarů. Dražila se také hereččina brož z diamantů a rubínů, jež jí byla darována v roce 1992 jako poděkování za její celoživotní kariéru. Klenot byl prodán za 9 998 dolarů.

Já osobně jsme na žádné dražbě nebyla, ale když o tom tak někdy čtu, říkám si, jestli by tato činnost neměla být zařazena mezi adrenalinové sporty……………..

Reklama