Program společnosti Tesco “Vy rozhodujete, my pomáháme” je celostátní výzva pro žádosti neziskových a příspěvkových organizací, které jsou aktivní tam, kde zákazníci a zaměstnanci obchodů Tesco žijí. Poprvé byl spuštěn v roce 2016. Za 5 kol programu bylo darováno přes 18 milionů korun na realizaci 810 dobročinných projektů, pro které hlasovalo 17, 4 milionů zákazníků. „Program dává zákazníkům unikátní možnost spolupodílet se na podpoře projektů v jejich okolí. Tento program se již stal nedílnou součástí našeho podnikání a těší nás, že můžeme pravidelně podporovat a pomoci zrealizovat stovky senzačních projektů,“ říká Patrik Dojčinovič, výkonný ředitele Tesco pro ČR.
5caf0af6b100eobrazek.png

Nepromarněte svou příležitost

Všechny přihlášené projekty projdou následně hodnocením odborného garanta, jímž je Nadace rozvoje občanské společnosti. Do finálového hlasování pak postoupí 270 projektů. O tom, kdo zvítězí, rozhodnou zákazníci prodejen Tesco. Vítězné projekty získají stejně jako v předchozích letech 30 000 Kč na realizaci. Projekty, které se umístí na druhém místě, získají 16 000 korun, projekty na třetích místech pak 10 000 korun. Na všech obchodech budou po dobu hlasování umístěny hlasovací zařízení s popisem všech tří nominovaných projektů na daném obchodě. „Otevřít již 6. kolo programu znamená stabilní a dlouhodobou společenskou odpovědnost společnosti Tesco vůči regionům, kde působí. Z pohledu neziskových organizací je důležité mít regionální partnery, ukázat  svou činnost veřejnosti a mít možnost prezentovat se přímo v obchodech," dodává Jana Vožechová, ředitelka Nadace rozvoje občanské společnosti.

Od 17. června do 14. července 2019 dostanou všichni zákazníci Tesco za každý nákup hlasovací žeton, kterým pak mohou podpořit vybraný projekt neziskové organizace v jejich okolí. Obchodní řetězec vyhlásí vítěze v týdnu od 29. července.

Více informací a postup jak se do programu přihlásit najdete zde.
5caf0aca75b87obrazek.png

Reklama