Když se řekne zimolez, možná se vám vybaví okrasná popínavá rostlina, jejíž plody není radno konzumovat. Šlechtěním ale vznikl jiný druh – zimolez kamčatský (Lonicera kamtschatica), jehož plody jsou jedlé a dokonce i velmi chutné a zdravé. Chutí i vzhledem připomínají naši borůvku, jen tvarem se liší - jsou většinou podlouhlé. Na našich zahrádkách se s ním můžete setkat stále častěji. Důvodů je hned několik.

Odolá i mrazu

Zimolez kamčatský je naprosto nenáročný na pěstování. Na rozdíl od borůvky nepotřebuje kyselou půdu, takže není třeba shánět rašelinu či hrabanku a stále ji doplňovat. Nepohrdne běžnou zeminou ze zahrádky. Choulostivý není ani na zimu, dařit se mu bude i ve vyšších polohách s tužšími mrazy. Však také pochází z Kamčatky! Stačí, když ho zasadíte na slunné místo, budete zalévat a čas od času mu dodáte organické hnojivo. Díky tomu bude mnohem lépe plodit. Abyste se dočkaly hojné úrody, je lepší zasadit keříčky alespoň dva.

Dobře snáší řez

Připravte se ale na to, že tato dekorativní, opadavá rostlina, z níž se vysazují i živé ploty, doroste až dvou metrů. Záleží na kultivaru, který zvolíte. Ale velmi dobře snáší řez koruny a dokonce mu i prospívá. Přikročte k němu na podzim, nebo hodně brzy na jaře. Keř byste měly udržet středně hustý a ponechat mu zhruba třetinu nových výhonků. Zmlazovací řez je vhodný přibližně v šestém roce po vysazení.

Kdy se těšit na úrodu?

Na vybraném kultivaru závisí i to, kdy sklidíte úrodu. Ty jarní budou plodit už v květnu, čímž se řadí mezi nejranější ovoce u nás. Letní odrůdy vám dají plody až koncem června a začátkem července.

Chutnají i léčí

Stejně jako borůvky, i plody zimolezu kamčatského jsou zdravé a léčivé. Najdete v nich vitaminy A, B a C, hořčík, draslík, fosfor, vápník, měď a železo, ale také barviva a rutin. Napomáhají hlavně dobrému trávení. Léčivé jsou ale i listy zimolezu kamčatského, z nichž se dělá odvar tlumící zánět horních cest dýchacích.

Na plodech si můžete pochutnat zasyrova, ale také je zamrazit, přidat do marmelád nebo šťáv, případně jimi ochutit koláč.

Čtěte také:

Reklama