OI000286-3-.jpg

Testovaly jsme tyto čaje:

  • Sir Winston Green Tea Orange
  • TEEKANNE Earl Grey Orange
  • TEEKANNE Love Pear&Fig
  • TEEKANNE Blueberry
  • TEEKANNE Organics Warm & Cozy
  • TEEKANNE Organics Bella Limone

5ff31d8ae17f0OI000276-4-.jpg

Marta

Jsem milovnicí zelených čajů, takže mě nejvíce potěšil Sir Winston Green Tea Orange, který je dochucený svěžím pomerančem, ježmu dodává jemnost a zajímavě ho obohatí. Zelené čaje jsou plné antioxidantů, takže báječně poslouží během zimy, kdy se snažíme udržet si dobré zdraví. Také pomáhají při hubnutí, což jistě některé z nás po Vánocích ocení. Dalším čajem, který mě příjemně překvapil, byl Organics Warm & Cozy, který v sobě spojuje lékořici, skořici a pomerančovou kůru a dohromady tvoří unikátní souhru chutí a vůní. Je ideálním společníkem během dlouhých zimních večerů.

OI000279.jpg

Veronika

Když jsem byla malá, pili jsme doma výhradně černý čaj, takže jsem v tomhle ohledu docela zkušená. Nemám ráda, když je černý čaj příliš hořký a štípe v krku. U TEEKANNE Earl Grey Orange rozhodně žádný takový pocit nehrozí. Jemná pomerančová příchuť mu dává body navíc. Jinak mi z testovaných čajů velmi chutnala kombinace hrušky a fíku. Borůvka je taková klasika, která mě neurazila, ani vyloženě nenadchla, stejně tak zelený čaj s pomerančem. Novinky z organické řady mě naopak docela potěšily. V Bella Limone se snoubí jemná bylinková chuť s ostrým citrónem, který tlumí medové aspekty. Ve Warm & Cozy mi ze začátku vadila výraznější lékořice, ale potom se mi na jazyku rozehrála chuť skořice a pomeranče. A byl to vyladěný zážitek.

OI000277-1-.jpg

Karolína

Když se řekne čaj, představím si ten černý. Bez něj si neumím svůj život představit. Jednu dobu jsem pila i klasický Earl Grey s mlékem po britském stylu. Pravda je, že už ale hledám různé varianty, abych nepila pořád ten samý. Proto mě potěšil ten od TEEKANNE s pomerančem. Ovocný nádech je opravdu jen v pozadí a dodává tradiční receptuře skvělý podtón. Pomeranč se objevuje i pro mě jinak v chuťově trochu nudném zeleném čaji a dělá z něj tak zajímavou možnost, jak si vychutnat doušek zdraví. Na vyzkoušení jsem ale dostala i ovocné čaje, a tak by byla škoda nezmínit je. I přes to, že je obvykle nevyhledávám, moc mi zachutnal TEEKANEE Blueberry. Borůvka v něm chutná velmi přirozeně a ne jen jako umělá příchuť. Warm & Cozy, který je zase skvělý do mrazivých zimních dní, protože obsahuje lékořici, skořici a pomerančovou kůru, zkrátka kombinaci, která dokáže zahřát.

OI000270.jpg

Reklama