Sjezdovkou dolů

Klasickou zimní aktivitou je samozřejmě lyžování a snowboarding. V České republice je spousta středisek, kde si kvalitně zajezdíte. Obě činnosti jsou skvělé především proto, že strávíte čas na čerstvém vzduchu, je to ideální činnost na příjemnou večerní únavu, a ještě můžete zdokonalit svou techniku.
ho1.jpg

Zdroj: Unsplash.com

Skol!

Dalším tradičním zimním sportem je běžkování. To se v posledních dvou letech, kdy se svět potýká s pandemií a většina sjezdovek byla uzavřena, dočkalo nárůstu popularity. Jen tak si obout lyže a běžkovat po okolí, je vynikajícím zdrojem aktivního odpočinku, během nějž si dáte pěkně do těla a spálit pořádné množství kalorií. Abyste si svůj výkon změřili a zjistili nejen, kolik jste ujeli kilometrů, ale i převýšení, srdeční tep či právě svůj výdej energie, je dobré si pořídit kvalitní sportovní hodinky. Například tyto Amazfit GTR 3 Pro jsou senzačními pomocníky proto, že kromě výše uvedeného dokáží změřit i úroveň stresu a disponují velmi silnou baterií, která při běžném používání vydrží až 12 dní. Navíc je upotřebíte i během dalších pohybových aktivit, na výběr totiž máte až ze 150 sportovních modů, mezi kterými si můžete zvolit právě běžkování, lyžování či snowboarding. Jejich další výhodou je i to, že jsou odolné až do –40 stupňů Celsia, nemusíte se tedy bát o jejich výdrž ani v extrémně chladném počasí.

620626d292bf3obrazek.jpg

Nahoru výšlap, dolů sjezd

Dalším sportem, který je stále oblíbenější, jsou skialpy. Jedná se o lyže, na nichž máte při cestě nahoru uvolněnou patu, při sjezdu dolů ji pak upevníte do vázání a jedete podobně jako na sjezdových lyžích. Popularita skialpů narostla v posledních let: když byly zavřené lanovky, jednalo se často o jeden z mála způsobů, jak se dostat na vrchol. Podobně jako u běžek, i zde vydáte velké množství energie, kterou pokud si chcete změřit, je dobré mít profesionálního pomocníka.

Novinkou posledních let je takzvaný splitboard. Ocení jej především příznivci snowboardingu, kteří hledají kompromis mezi prknem a skialpy. Splitboard totiž při výstupu na horu funguje na stejném principu jako skialpy, liší se však v tom, že na vrcholku se obě lyže spojí, čímž vznikne prkno – snowboard. Báječná zábava, která má v sobě všechno!

ho3.jpg
Zdroj: Unsplash.com

Piruety na ledě

Neopomínejme samozřejmě ani bruslení, které vyniká především tím, že na něj nepotřebujete hory. I v Praze je spousta kluzišť, kde můžete trénovat piruety a další krasobruslařské triky. Opět se jedná o aktivitu, která vám dá pořádně do těla a spálí spoustu kalorií. S monitorováním výkonu mohou pomoci například hodinky Amazfit GTS 3, které jsou elegantní a funkční zároveň a jsou ideálním doplňkem především pro ženy.

620626fccbc75obrazek.jpg

Ať už si vyberete jakoukoliv činnost, kterou strávíte svůj volný čas, nezapomeňte, že by vás měla především bavit. Jestli se rozhodnete kochat se přírodou na běžkách nebo pokořit některé z českých horských vrcholů, jediné, na čem záleží, je abyste získali nové zážitky a zkušenosti a třeba i poznatky o tom, jak funguje vaše tělo.