Pokud máte rádi horskou romantiku tak jako já, je zimní romantická komedie Ženská na vrcholu pro vás to pravé. A jestli se vám líbí filmy typu Dvě nevěsty a jedna svatba, tak neváhejte ani chvíli. Ovšem pro mrzouty, kteří hledají na všem to špatné, je třeba dodat, že nejde o žádné velké filmařské umění, ale o opravdu jednoduchou r-o-m-a-n-t-i-c-k-o-u k-o-m-e-d-i-i.
Ženská na vrcholu
Ta má za úkol jediné: Ve společnosti oblíbených herců (Anna Polívková, Bolek Polívka, Martin Dejdar, Jana Preissová, Marek Němec) a na pozadí krásného prostředí (převážně Nízké Tatry, které vypadají na záběrech téměř jako Alpy, takže jsem při prvním pohledu trochu zaváhala, kde že se vlastně točilo) pobavit a dát aspoň na tu hoďku a půl zapomenout na starosti všedních dní.
Ženská na vrcholu
I zápletka tomu samozřejmě odpovídá. Přepych a prostor, její gusto. Ale jak to bude s hlavní hrdinkou ve skutečnosti? 
Ženská na vrcholu
Ženská na vrcholu
Zajímavost: Před filmovou kameru se po patnácti letech vrátila Jana Preissová, jež bude již navždy spojovaná s rovněž zimní romantikou Jak vytrhnout velrybě stoličku (Poledňáková, 1977). A Bolek Polívka? Ten je prostě vždy svůj. Ženská na vrcholu
Děti na sněhu - radost a starost. 
Ženská na vrcholu
Foto z natáčení: Filmaři na horách - i to by mohl být název další dobré zimní komedie. Nechce se někdo z tvůrců inspirovat?
Ženská na vrcholu
Bára Basiková, jež s Kamilem Střihavkou natočila ústřední píseň filmu Tohle není pláč, o režisérce filmu Lenky Kny  říká. „Točí hezké filmy, křehké, romantické, někdy s happy endem. A to je žánr, který dnes všichni potřebujeme. Tohle je laskavá komedie, nádherně obsazená, a takové filmy mě baví.

A vy můžete posoudit, zda se jí to podařilo i tentokrát. 

A pak si ještě několik dní pobroukávat chytlavou filmovou píseň...

Dámy, hezky si užijte „Vánoce“ v listopadu a chlapy nechte rozhodně doma! 

Přečtěte si také: 

Reklama