Jaro nám pomalu klepe na dveře, a když se podíváme z okna, venkovní teploty tomu odpovídají... Ale on je opravdu únor a zimní sezona je pořád v plném proudu. A pokud se teprve rozhodujete, kde strávit zimní dovolenou, a nemůžete si vybrat, možná vám pomůže náš tip.

Na hranici mezi Orlickými horami a Jeseníky se nachází Králický Sněžník. Pod jeho vrcholem bylo vybudováno nové středisko Relax & sport resort Dolní Morava, jež se nachází v nádherné přírodě v nadmořské výšce 650 až 1140 metrů. Ski areál nabízí tři sjezdovky: pro zkušené lyžaře je k dispozici 470 metrů dlouhý úsek sjezdovky černé obtížnosti. Středně pokročilí ocení 1,5 kilometrů dlouhou červenou sjezdovku a začátečníci se mohou učit na 1900 metrů dlouhé trati. Dospělý zaplatí za tři hodiny zimních radovánek čtyři sta osmdesát korun, děti tři sta třicet korun.

hory

Celodenní permanentka bývá ale nejvýhodnější, z peněženky pak vytáhnete šest set dvacet korun, a za dítě zaplatíte čtyři sta korun. Pro nejmenší lyžaře jsou k dispozici dva dětské parky s pojízdným pásem a lanovým vlekem se spoustou pohádkových postav. Na své si přijdou i snowboardisté. Sjezdovka U Slona je široká osmdesát metrů a dlouhá tisíc dvě stě metrů, takže si užijí na svahu i oni, aniž by se někomu pletli „pod lyže“. Nelyžaři, jako například maminky s kočárky, se bez problémů dostanou až pod svah k restauraci. Díky přístupové cestě na sjezdovku se nemusí procházet jen po okolí, které je ale jinak opravdu pohádkové.

hory1

Jízda rolbou

Když si tu chcete opravdu užít, zimní resort Dolní Morava nabízí adrenalinový zážitek v podobě jízdy rolbou. Jízda trvá přibližně hodinu a dospělá osoba za ni zaplatí devět set devadesát korun. Ale nebojte, můžete zde zažít i trochu romantiky. S tou je spojená jiná atrakce, a to tzv. První stopa - vyjedete na sjezdovku za východu slunce s lyžařským průvodcem a užijete si zaříznutí hrany lyží do tzv. manžestru. Po společné jízdě si pak v 1 116 m. n. m. jako bonus vychutnáte exkluzivní snídani se sklenkou sektu. Zážitek vás přijde na tisíc čtyři sta devadesát korun. Ale to není vše, pokud vám ani jedno nestačí, můžete vyzkoušet ještě fitness skitouring, což je výstup na lyžích a bezpečný sjezd dolů. Vše potřebné si můžete půjčit v nově otevřeném skitouringovém test centru a místní půjčovně.

Bobová a sáňkařská dráha

Asi sedm set metrů pod zimním střediskem Dolní Morava a hotelem Vista (dá se jít příjemnou procházkou po asfaltové cestě), se nachází chata U Slona. Hned u něj najdete jednu z nejdelších bobových drah v Česku. Výlet sem stojí rozhodně za to. Je osvětlená a funguje celoročně. Bobová dráha nabízí množství zatáček na více než kilometrové jízdě. Děti to určitě ocení, a ani vás to nebude moc stát. Dospělý zaplatí za jednu jízdu sedmdesát korun, dítě o dvacet korun méně.

boby

A máme tip i pro ty, kteří se na Dolní Moravu chystají přijet na více dnů. Pokud nebudete po celodenním lyžování unavení, vyražte na večerní sáňkařskou dráhu. Trasa vede po zasněžených lesních cestách z horní stanice lanovky u Slona v délce dva a půl kilometrů. Za osobu zaplatíte sto třicet korun. V provozuje je od 17 do 21 hodin a otevřená je v úterý, pátek a v sobotu. Stojí to za to!

sane

Ubytování

Výhodou zdejšího zimního střediska je například i to, že se přímo u sjezdovky nachází jeden z hotelů, konkrétně hotel Vista. Nemusíte tak každý den jezdit několik kilometrů s nedočkavými dětmi, stačí nazout přeskáče a hned vyrazit. Po lyžování se zase můžete hned zrelaxovat v místním wellness & spa centru hotelu. A pro děti má hotel speciálně upravený také wellness program, mohou si zajít například na dětské saunování.

hotel

A protože se středisko specializuje hlavně na rodiny s dětmi, je zde pro nejmenší připravené i tzv. dětské snow taxi, které vaše ratolesti dopraví z hotelu Vista přímo do lyžařského parku. A tip pro vás: Až do 8. března probíhají u hotelu každou sobotu rodinné závody, u kterých si užijete spoustu zábavy. A hlavní cena je opravdu lákavá, vítěz si odnese lyže.

Na závěr

Je pravda, že žádný zimní pobyt s rodinou nepatří k těm nejlevnějším, ale za ten čerstvý vzduch na horách to stojí. Ale jestli chcete aspoň trochu ušetřit, můžu za sebe doporučit, že pokud se v areálu Dolní Morava rozhodnete strávit pár dní, informujte se o tzv. Resort Card. Ta zahrnuje nejrůznější slevy na skipasy, polední menu, bobovou a sáňkařskou dráhu, výuku v lyžařské škole nebo půjčení lyží. Přeji hezký pobyt!

hory

Foto: dolnimorava.cz

Reklama