619e03559a2b5cl.jpg
Foto: Shutterstock

Zimní měsíce si na našich vlasech vybírají svou daň a nezáleží na tom, zda máme rychle se mastící, barvené nebo od přírody kudrnaté vlasy. Tak jako naše pleť potřebuje v chladných měsících specializovanou péči zaměřenou na ochranu a hydrataci i vlasy si zaslouží zvýšenou pozornost.

„V zimě bychom se měli soustředit zejména na hydratační a pečující vlasové přípravky, které vlasům dodají potřebné živiny. Zároveň vlasy doporučuji umývat méně často než v létě, maximálně 2x týdně. Osvědčeným trikem je oplachování chladnější vodou. Teplá voda totiž z vlasů kromě nečistot odvádí také jejich přirozenou vlhkost, což ve finále může vést k lámání a nadměrnému vysoušení vlasů,” vysvětluje kosmetická expertka a poradkyně Zuzana Gavendová ze společnosti Amway Česká republika a Slovensko.

Do zimní vlasové péče je dobré zařadit speciální masky či vlasová séra, která rychle dodají vašim kadeřím to, co potřebují. Vyzkoušet můžete olejová séra obohacená o avokádový a arganový olej a olej ze semínek ořechů kukui. Vaše vlasy hloubkově hydratují, zvlhčí a dodají jim chybějící lesk.

kolaz.jpgFoto: Olejové sérum Satinique Amway (555 Kč), Keracap Ol – vlasové sérum pro poškozené vlasy Topvet (188 Kč), Olej na konečky vlasů Havlíkova apotéka (217 Kč)

Protože se v zimě neustále oblékáme a svlékáme ze svetrů, huňatých kabátů a objemných vlněných šál, na hlavu nasazujeme čepici častěji, než jsme zvyklí, naše vlasy jsou nepoddajné, velmi často elektrizují, nedrží tvar a zkrátka si dělají, co se jim zachce. Je proto velmi důležité používat péči, která vlasy zjemňuje, a nezapomínat ani na pokožku hlavy, která je pro růst zdravých vlasů zásadní.

„Klíčové je sledovat složení a zaměřit se na hydrataci a její udržení ve vlasech. Dalšími přidanými hodnotami jsou vitamíny a suroviny podporující jejich hloubkovou výživu a regeneraci,” doporučuje Zuzana Gavendová. Ideálními ingrediencemi jsou oleje z různých druhů ořechů, avokádové a arganové oleje nebo například vitamin B5.

Zdroje: Zuzana Gavendová, Amway
Foto se souhlasem: Amway, Havlíkova apotéka, Topvet