Vaše vlasy to mají těžké. Slunce v létě a horký vzduch z topení v zimě jim odvádějí vlhkost. Prozradím vám tady několik rad, aby se vaše vlasy i v zimě krásně leskly.

Zimní péči začněte čisticím šamponem, který dobře odstraňuje zbytky ochranných produktů a laků, které dlouhodobým používáním vlasy zatěžují.
Ačkoli je venku mokro, vaše vlasy to vysušuje, stejně jako horký vzduch z topení. Rozmístěte si po bytě misky s vodou, abyste zvýšily vlhkost vzduchu. Nejen, že vaše vlasy tak naberou potřebnou vlhkost, ale je to i dobrá prevence proti nachlazení.

Další zátěží je fén. Nastavte si ho tedy na nejnižší stupeň, nebo nechte vlasy uschnout volně bez fénování.

Důležité jsou i ochranné šampony, které vašim vlasům dodají další potřebnou vlhkost a zároveň pomáhají i vlhkost vázat. Každé dva týdny dopřejte vlasům zábal . I u velmi suchých vlasů provádějte zábal nanejvýš jednou za týden, neboť příliš ochranných látek vlasy jen zatěžuje a dělá je matné.

Čepice a šály třou o vlasy, dávejte tedy při jejich koupi pozor na jejich tvar a materiál. Lepší je bavlněná kapuce než vlněná čepice.
Bohužel, se nedá zabránit, aby čepice vaše vlasy lámaly, měly byste tedy proto v zimě chodit častěji ke kadeřníkovi zastříhávat konečky. Špičky vlasů můžete dodatečně posilovat vmasírováváním regenerátorů.
Pokud je venku pod nulou, nevycházejte s mokrými vlasy, nachladíte se, navíc voda ve vlasech zmrzne a může vám je polámat.

Lupy se v zimě také tvoří rychleji, vlasy tedy myjte častěji, použijte méně šamponu a dobře jej spláchněte. Šampony s ovocnými kyselinami oživují navíc i pokožku hlavy.

Teplý vzduch z topení doma a studený venku nabíjí vlasy elektrickým nábojem, vlasy pak vstávaji a dobře nesedí, nejlépe proti tomu pomáhají spreje dodávající vlhkost.
Pokud jedete do hor lyžovat, měly byste myslet na to, že vaše vlasy již nejsou zvyklé na slunce, používejte tedy speciální ochranné prostředky pro silné sluneční záření.
Vaše vlasy v zimě už dost trpí, nezatěžujte je tedy dodatečně trvalou nebo těsnými sponami, které je mechanicky poškozují.
Počasí je velmi šedé a smutné, také se tak cítíte? Dopřejte si tedy sobě i svým vlasům nový přeliv, či docela nový střih, nový účes vám zaručeně zvedne náladu.

 

Upraveno a přeloženo podle drogeristického magazínu