Každé roční období vyžaduje specifickou péči o pleť. Zatímco přípravky, které používáme v létě, by měly především hydratovat a chránit proti UV záření, v zimním období by se kromě hydratace, která je nutná v každém ročním období, měly zaměřit i na promaštění pleti.

Pokožka je v zimě citlivější

Vítr pleť v zimě vysušuje, nízké teploty vedou ke sníženému prokrvení a prochlazení pokožky, mrazivé počasí pleť dehydratuje. Časté střídaní teplot zevního a vnitřního prostředí a přechod do vytopených prostor zase vede ke zvýšenému prokrvení pleti. To vše narušuje strukturu pokožky a snižuje její přirozenou obranyschopnost. Proto se zvyšuje její citlivost.

A protože v zimě bývá více namáhána, má větší sklon k dehydrataci, omrznutí a vzniku rozšířených cévek. Řada kožních onemocnění se zhoršuje právě v zimě, je tedy nutné se potřebám kůže přizpůsobit. Roli přitom hraje také to, kde žijeme a pracujeme, zda se pohybujeme často venku, nebo jen přecházíme z domu do přepravního prostředku a do práce, zda bydlíme ve městě, nebo v přírodě atd.

man1.jpg

Pro ošetření v zimním období a do vyšších mrazů na horách je zvláště pro suchou pokožku vhodný Jemný výživný krém s bambuckým máslem, které je známo svou hydratační, zvláčňující a vysoce ochrannou schopností. K péči o pleť doporučujeme například denní a noční krém z řady SENSITIVE FACE CARE s přírodními oleji, beta-glukanem a panthenolem pro regeneraci & hydrataci citlivé pokožky.