Zima a s tím spojené střídání teplot, přechod z mrazu do tepla apod. bývají pro naše vlasy velkou zátěží. K tomu je potřeba připočíst ještě nošení pokrývek hlavy, nedostatek slunce a případný stres a každému je jasné, že by měl věnovat svému zdraví více pozornosti. A že bychom neměli zanedbávat ani naše vlasy, jistě není nutno připomínat.

Protože krásné, zdravé vlasy si přeje mít jistě nejen každá žena, ale i muž.

Mezi nejčastější vlasové handicapy patří tvorba lupů. Zvláště v zimním období lupy trápí spoustu lidí.

Co bychom měli dělat, abychom lupům předcházeli, či se jich případně zbavili?

Každopádně je dobré používat vhodný šampón s antimykotickou složkou. Používáte-li kosmetický šampón, lupy pouze vyplachujete.

Kosmetický šampón obsahující látky, které snižují tvorbu mazu, již prokáže lepší službu. Jeho účinnost je ale závislá na pravidelném a častém používání.

Nejúčinnější metodou, jak se lupů zbavit, je používání léčebného šampónu, který obsahuje účinnou antimykotickou složku. Šampóny z této řady působí přímo proti přemnožené kvasince, která produkuje látky dráždící pokožku. Některé šampóny navíc působí i protizánětlivě a zmírňují zarudnutí pokožky.Tyto účinky splňuje šampón Nizoral, jež působí přímo proti jedné z hlavních příčin tvorby lupů – kvasince Pityrosporum ovale. Léčebný šampón Nizoral je považován za lék první volby. Je nutné jej používat podle přiloženého návodu a nechat ho na pokožce hlavy tři až pět minut působit. Nikdy ho nesmíte hned smýt, protože pak by jeho používání ztratilo smysl. Léčba by nebyla účinná.

 

Nizoral se doporučuje používat 2x týdně v průběhu 3-4 týdnů. Po zlepšení stavu je vhodné užívat ho preventivně 1x týdně a dále střídavě používat léčebný šampon Nizoral a běžný kosmetický šampon. Lupy se mohou i po odléčení opět vracet – hlavně v důsledku většího stresu.

 

Pokud máte nějaké dotazy na odborníky nebo vás zajímá více informací o problémech s vlasy, navštivte stránky www.doktorvlas.cz       
Reklama