Hvězdy jiskří na noční obloze, zasněžená krajina se tajemně třpytí v měsíčním světle a ve vzduchu je cítit očekávání. Zimní turistické noci, které se konají v rekreační oblasti Klaus Äuele u Neustiftu od 19:30 do 22:00, zapůsobí na všechny vaše smysly.
5be975a8b82ddobrazek.jpg
Vedle jedinečných dojmů z překrásné přírody a nádherné zasněžené zimní scenérie, si návštěvníci užijí program, který je přizpůsoben celkové atmosféře. Turistická trasa osvětlená pochodněmi a lucernami vede poměrně rozsáhlou oblastí, která je prošpikována, zastávkami, kde si mohou turisté odpočinout. Celé rodiny, mladí i starší členové rodiny, se mohou těšit na tradiční hudbu a kulinářské zážitky typické pro tuto krajinu.

Při nočním průzkumu oblasti Klaus Äuele můžete vyzkoušet curling nebo bruslení na místních rybnících. U budovy horské chaty Marend Stürbel si můžete odpočinout a zahřát tělo i duši. Mezi další atrakce patří saně tažené psy husky nebo návštěva ledových umělců, kteří vytvářejí z ledu fantastické věci.

Akce začíná v 19:30 a dopravu mezi Schönbergem a místem konání zajišťují kyvadlové autobusy.

Stubai – Top zimní potěšení
5be975ba0dd85obrazek.jpg

Údolí Stubai se nachází v Tyrolsku poblíž města Innsbruck. S celkem 35 kilometry sjezdovek, uprostřed ledovců a se 109 horskými vrcholy, představuje Stubai a jeho 5 hlavních středisek Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders a Schönberg ideální rekreační oblast. Celoroční nabídka přitahuje především aktivní turisty. Ledovec Stubai je největším rakouským lyžařským střediskem na ledovci a nabízí sníh od října do června.

Od října 2016 se dostanete ultramoderní 3S lanovkou až do nadmořské výšky 2900 metrů. Lanovka spolehlivě a pohodlně přepraví až 3000 lidí za hodinu.
5be975c66676fobrazek.jpg

Středisko Stubai bylo již několikrát vyhodnoceno jako “nejpřátelštější alpské lyžařské středisko“. Na své si zde přijdou mladí i starší hosté, všichni si mohou vychutnat dokonalé zážitky z lyžování. Kromě oblasti Stubaiského ledovce čekají na návštěvníky perfektně upravené lyžařské tratě i ve třech dalších střediscích: Schlick 2000 ve Fulpmesu, rodinné lyžařské středisko Serlesbahnen u Mieders a Elferbergbahn v Neustiftu. Kromě klasického lyžování naleznete na Stubai i různé alternativní aktivity spojené se zimními sporty.
5be975dc21874blobid0.jpg

Komfortní ubytování nabízí pro každého dle  jeho preferencí nabízí 1 pětihvězdičkový a 4 čtyřhvězdičkové hotely superior, 31 čtyřhvězdičkových ubytovacích zařízení, 3 tříhvězdičkové hotely, 38 tříhvězdičkových penzionů s vysokým standardem a přibližně 4700 lůžek v apartmánech a penzionech, v tradičních farmách a třech kempech.

Na stránkách STUBAI.AT informuje Turistická kancelář Stubai Tirol o aktuálních nabídkách, termínech a akcích.
5be975e1b5ff1obrazek.jpg