pec.jpg

Nadcházející zimní měsíce nepředstavují zátěž pouze pro náš imunitní systém, ale také pro naši pleť a pokožku. Mrazy, náhlé změny teplot a nízká vlhkost jsou pro pleť těmi největšími nepřáteli. Při výběru vhodných přípravků, které naši pleť chrání a regenerují, je přínosné se obrátit na odborníka. Nestane se nám tak, že bychom svojí pleti ještě více přitížili a zadělali si na další problémy. Zkušená lékárnice a odborná konzultantka lékáren BENU PharmDr. Ivana Lánová vysvětlí, proč je důležité věnovat zvýšenou péči pleti právě v zimě, jaké přípravky volit a na co nezapomenout. Odměnou nám bude rozzářená a svěže vypadající pleť i přes mrazivé teploty.

Co se děje s pletí v zimě?

Kůže je náš největší orgán, jež plní funkci především obrannou. V zimě však vlivem nepříznivého počasí ztrácí svojí přirozenou obranyschopnost. Negativními následky velmi nízkých teplot je vysušování pleti. „Je důležité, abyste se v zimním období více zaměřili na péči o pleť. Nízká vlhkost vzduchu způsobuje přesušení a podráždění pokožky. Náhlé teplotní změny, které nastávají při přesunech ze zimy do tepla, pokožku vyčerpávají. Dochází k jejímu stárnutí a ztrátě elasticity,“ vysvětluje PharmDr. Ivana Lánová a doplňuje: „Pokožka produkuje méně kožního mazu, a proto se ztenčuje ochranná vrstva.“

Vitaminový shot pro pleť

Vitaminy a antioxidanty, které nám pomáhají posílit imunitu, jsou také skvělými pomocníky pro udržení normálního stavu naší pokožky, především přípravky s obsahem zinku a pupalky dvouleté. „Vitamin C přispívá k tvorbě kolagenu. Silným antioxidantem je vitamin E, který seženete ve formě tobolek či krému,“ radí expertka Lánová. Při koupi krémů se nezapomínejte dívat na složení a vybírat si takové, které tyto vitaminy obsahují.

Hýčkejte svoji pleť pomocí kvalitní péče

pece.jpgVýběr správné péče o pleť je v zimním období základem. Vhodnější jsou hutnější a vyživující krémy, které pokožce navrátí ztracenou vláhu. „Čím více oleje krém obsahuje, tím účinnější je proti ztrátě vlhkosti pleti. Alespoň jednou za týden aplikujte hydratační masku a peeling. Vhodné jsou přípravky obsahující kyselinu hyaluronovou, aloe vera či bambucké máslo,“ upřesňuje lékárnice Lánová. Suchá pokožka bývá napnutá a ztrácí vláčnost, což se někdy objevuje v kombinaci se svěděním. Značka BIODERMA proto představuje efektivní řešení, kterým je řada Atoderm. Výbornou volbou je například krém Bioderma Atoderm Nutritive, který je skvělým pomocníkem v boji proti suché pleti. Díky unikátním složkám jako jsou bambucké máslo a avokádový olej, je pleť dokonale regenerovaná a zklidněná. Zároveň pokožku hydratuje a dodává jí potřebnou výživu. Ta poté lépe odolává vnějším negativním vlivům.

Respektujte typ vaší pleti i v zimě

I při výběru zimní péče je potřeba dbát na individuální potřeby vaší pleti. Kdo má obecně suchou pleť, sáhne po tom nejhutnějším krému, který pleť dostatečně vyživí a dodá jí potřebnou ochranu. Pro mastnou pleť tato volba nemusí být příliš vhodná, ale i ta potřebuje během zimy dostatečnou pozornost a péči s výživou. Odbornice Lánová radí: „Vyhněte se použití hutných hydratačních krémů, které tomuto typu pleti nesvědčí. Používejte přípravky s lehkou konzistencí – séra či gely.“

Všechny typy pleti si zaslouží také ochranu před UV zářením, a to nejen v létě. „Volte krémy alespoň s ochranným faktorem 15. Především na horách nezapomínejte použít krémy s UV filtrem,“ doporučuje lékárnice Lánová a vysvětluje: „Ve vyšších nadmořských výškách je sluneční záření intenzivnější.“ Ideálním řešení představuje dermatologická péče o pleť z řady Hydrabio od značky Bioderma. Perfektní pleť už není nedosažitelným cílem. Bioderma Hydrabio Perfecteur je vhodnou volbou pro okamžitou hydrataci pleti a zároveň díky SPF30 a vitamínu E poskytuje vysokou ochranu proti škodlivým účinkům UV paprsků a předchází stárnutí pleti. Spojení jemných prášků s perlami okamžitě sjednotí problematickou pleť a vyhladí jemné vrásky. Okamžitě dodává pleti jas, který je každým dnem intenzivnější. Má sametovou nemastnou texturu, která tvoří ideální podklad pod make-up.

Neméně důležité tipy na závěr

Hydratovat je důležité pleť nejen zvenku, ale také zevnitř. Proto nezapomínejte ani na pitný režim. Doplňujte tekutiny pomocí vody a bylinných, ovocných nebo zelených čajů. Během mrazů trpí nejen pleť, ale také rty. Dopřejte jim ochranu pomocí balzámu na rty, který mějte stále při sobě. V neposlední řadě nesmíme opomenout ani ruce, které budou v zimě namáhané nejen nepříznivým počasím, ale také desinfekčními prostředky proti nákaze virem Covid-19. Zahalte je nejen do kožených, či vlněných rukavic, ale také těch krémových, které jim poskytnou potřebnou výživu a ochranu před vysoušením.
619e218aabf5fobrazek.png

Reklama