Zima pleti příliš nesvědčí. Z vytopené místnosti vycházíme na mráz, pak zase zpátky. Najednou zjistíme, že pokožka je napjatá, bledá, šupinatá a jsou na ní zarudlé skvrnky. Jak tomu zabránit?

Lehké krémy nebo fluida vyměníme za mastnější a hutné přípravky. Vhodné jsou třeba krémy s obsahem avokádového či mandlového oleje. Především lidé s citlivou pletí nebo rozšířenými žilkami v oblasti tváří a nosu by měli mastné krémy v zimě používat povinně. Po rozetření je nezbytné několik minut počkat, než pokožka ochrannou vrstvu zcela přijme a začne působit.

Hydratační přípravky používejte omezeně a raději pouze na noc. Díky nim totiž může být pokožka obličeje v zimě zbytečně přecitlivělá. Krém můžete nahradit mastným make-upem, který pokožku před mrazem a větrem ochrání také. Omezte používání pudru – pokožku jednak vysuší a navíc, pokud ho použijete na mastný krém, riskujete vznik nepravidelných skvrn.

Při odličování se vyhněte pleťovým vodám s alkoholem a také mytí pokožky horkou vodou, jinak bude vaše pokožka ještě sušší. Nejšetrnější odličování je pleťovým mlékem nebo pěnou. Na mírně navlhčený obličej naneste pleťové mléko a jemně rozetřete po obličeji, potom setřete vatovým tamponem.

Věnujte se více své pleti a dopřejte si u své kosmetičky třeba masáž a masku. Před masáží vám doporučuji nechat si na obličej, krk a dekolt aplikovat vitaminy v ampulích, např. vitamin C, E. Jendou týdně rozjasněte pleť peelingem – odstraníte šupinky. A samozřejmě po peelingu okamžitě ošetřit pleť kvalitním krémem.

K zimě patří výlety na hory. Sluneční krémy a krémy na opalování a po opalování jsou povinné. UV záření je na horách intenzivnější. Nezapomínejte ani na sluneční brýle a na speciální vrstvu krému, který nanesete extra pod oči. Jinak riskujete zánět spojivek a vrásky kolem očí. Právě oční okolí potřebuje zvláštní ošetření. Oční partie odličujte dvousložkovým přípravkem na citlivé oči. Je dobré si okolí očí ošetřit na noc výživným očním krémem, aby se kůže nevysušovala.

Pečujte i o rty, zvláště v mrazech nanášejte několikrát denně vrstvu ochranného krému na rty s UV filtrem nebo jelení lůj. Výživnou rtěnku nebo pomádu noste stále u sebe, nechráněné rty do mrazu nepatří. Do kabelky se vejde i kvalitní krém na ruce. Když sundáte rukavice, ochranná vrstva krému jde samozřejmě pryč, tak proč ruce opět nepromastit?

Velké teplotní rozdíly, které nám dnešní zima přináší, jsou pro náš organismus velkou zátěží. Dodejte proto pleti i tělu dostatek vitaminů, dopřejte si více relaxace, třeba kvalitní masáž, a těšte se na jaro. : -)

Reklama