63d78e1d3556cobrazek.jpgZdroj foto: Kärnten Werbung, Stabentheiner

Po celý den na sjezdovkách vstříc slunci - to zažijete například na Gerlitzen Alpe v srdci Korutan. V další lyžařské oblasti Turracher Höhe hostům na slunečných místech na sjezdovce podává nápoje komorník Navíc je na mnoha korutanských chatách zdarma k dispozici opalovací mléko s ochranným faktorem. Když si budete opravdu chtít vychutnat východ slunce na sjezdovce, neměli byste v žádném případě zmeškat nabídku Early Morning Skiing. V Bad Kleinkirchheimu vás dokonce bude doprovázet olympijský vítěz Franz Klammer.
 
V korutanských lyžařských střediscích panují ideální podmínky pro pohodovou zimní dovolenou na sjezdovkách i mimo ně. Moderní lanovky s vyhřívanými sedačkami najdete v Nassfeldu nebo na vrcholu Gerlitzen, náročné sjezdy v Turrachu a na Katschbergu. Nejvýše položené lyžařské areály Korutan, ledovec Mölltal/Ankogel a lyžařská oblast Grossglockner/Heiligenblut uprostřed třítisícovek také zaručují zábavu na sněhu až do jara. Menší korutanské areály Goldeck, Lavanttal a pohoří Nockberge se díky svým přehledným sjezdovkám hodí pro rodinnou dovolenou.
 
„Jeden za všechny“ - to platí v Korutanech s TOP Skipasem. Je to univerzální klíč ke všem korutanským a východotyrolským lyžařským areálům. Paralelně k němu jsou k dispozici regionální skipasy s mnoha atraktivními službami v ceně. Je to například nabídka volitelné aktivity - skipas nebo vstup do termálních lázní v Bad Kleinkirchheimu nebo rodinné týdny „Ski for free“ ve Weissbriachu, které velkým i malým lyžařům umožňují prosluněné zimní zážitky.
 
Slunečné výhledy na nedotčenou přírodu - skialpinismus na nockbergském trailu

Jedna ze speciálních nabídek v Korutanech je nockbergský trail, který spojuje pět lyžařských oblastí Katschberg, Innerkrems, Turrach, Falkert a Bad Kleinkirchheim/St. Oswald. Hodí se pro pohodové příznivce skialpinismu, kteří už mají dostatek zkušeností a dobrou kondici, ale nechtějí mít na trailu vysokohorské úseky. Na každou etapu si naplánujte až šest hodin chůze. Protože jsou zde částečně k dispozici vleky a lanovky, můžete na každé etapě ušetřit několik výškových metrů. Zvláštností je také, že na nockbergském trailu na rozdíl od jiných vícedenních skialpových túr nenocujete na matracích na zemi, ale v kvalitních hotelech s výtečnou alpsko-jadranskou kuchyní. Celoroční nockbergský trail je možno projít i v zimě chudé na sníh.
 
Sluncem zalité zimní wellness

obrazek.jpgZdroj foto: Kärnten Werbung, Gert Perauer

Dobrý doplněk ke slunci a lyžování je zimní wellness. Obzvlášť intenzivně pocítíte hřejivé zimní slunce za prosklenými plochami jezerních saun a v koupelích u jezer Millstätter See, Wörthersee a Klopeiner See. Jen v plavkách si pod širým nebem můžete vychutnat zimní slunce při návštěvě termálních lázní KärntenTherme v Warmbad-Villach a obou termálních lázní v Bad Kleinkirchheimu, Römerbad a St. Kathrein. V St. Kathrein najdete nejen největší vodní plochu a nejdelší toboganovou skluzavku všech korutanských termálů, ale i prostorný saunový areál a centra pro masáže a kosmetiku. Novinkou letošní zimy je nový Badehaus Klopeiner See s infinity bazénem, 4 tématickými a jednou jezerní saunou.

U zimního wellness nesmíme zapomenout ani na vyhřívaná hotelová jezerní koupaliště Millstätter See, Wörthersee a Turracher See.
 
Jarní lyžování

Jarní lyžování na sluncem zalitých svazích je královská disciplína, kterou si vychutnáte od poloviny března až do konce zimní sezóny. V lyžařském středisku Nassfeld se z něj už tradičně stává velká událost, která areál promění v největší prosluněnou terasu v Alpách. Na horských chatách se střídají různá témata - najdete zde třeba palmy a středomořskou atmosféru a ovocné míchané nápoje. Také v ostatních lyžařských střediscích v Korutanech na hosty čekají pohodlná lehátka pod širým nebem. Veškeré dění včetně přípravy kulinářských specialit se z větší části odehrává venku. Užijte si jedinečný pohled ze zasněžených svahů do sytě zelených údolí, kde už se pohybují první cyklisté a golfisté.

V termálních lázních Warmbad Villach na vás čekají nezapomenutelné zážitky. Příroda tu definitivně ohlašuje příchod jara. Poblíž korutanských termálů na úpatí vrcholu Dobratsch při tání sněhu vyvěrá ze země potůček Maibachl. Nedaleko hlavního pramenu se utvoří uprostřed lesa dvě jezírka, kde se pod širým nebem můžete vykoupat v termální vodě o teplotě až 28°C. Voda blahodárně působí na kardiovaskulární onemocnění a osteoporózu.

Více najdete: www.korutany.com.