Nejen jedinečná poloha a snadná dostupnost z blízkého tyrolského hlavního města Innsbrucku dělá ze Stubaiského údolí správné místo pro zimní dovolenou. Ideálním jej činí skvělá nabídka zimního sportovního vyžití na Stubaiském ledovci. O to se starají čtyři lyžařské areály se zázemím pro lyžaře, snowboardisty, freeridery a sáňkařské nadšence. Perfektně upravené sjezdovky, speciální nabídka BIG Family Stubai pro všechny věkové kategorie, doplňkové služby zimní sezony jako je sáňkování, běžkování, zimní turistika a výlety na sněžnicích a skvělé sněhové podmínky od října do června, to je pro Stubai stejně tak typické, jako pohostinnost a výborná místní kuchyně.

Co tvoří správnou zimní dovolenou? Destinace by měla být pohodlně přístupná. Lyžařský areál musí mít dobře upravené sjezdovky různé obtížnosti a záruka sněhu je podmínkou. Nutné jsou také svahy pro freeride, snowparky pro skoky a moderní zařízení. Děti by měly mít dohled odpovídající jejich věku, který jim pomůže zlepšit lyžařské schopnosti. Měl by zde také být dostatek zajímavých příležitostí mimo lyžování - aby byla dovolená tak zábavná, jak jen může být. Stubaiskému údolí se daří plnit všechny tyto požadavky komplexně a kvalitně.

Stubai

Údržba sjezdovek a parků v popředí

Milovníky alpského lyžování potěší dlouhé sjezdy a krátké dynamické svahy na perfektně upravených sjezdovkách ve všech čtyřech lyžařských oblastech Stubaiského údolí (Stubaiský ledovec, Schlick 2000, Serlesbahn v Mieders, Elferlift v Neustiftu). Areál zahrnuje 58 sjezdovek, přístupných se stubaiským Super Ski Passem, samotné území Stubaiského ledovce zabírá plochu 200 hektarů. Zasněžování na Stubaiském ledovci začíná již v září, v ostatních areálech v polovině listopadu. To je jeden z důvodů, proč zimní návštěvníci toto “království sněhu” tak milují.

Areál na Stubaiském ledovci zahrnuje BIG Family Funslope, který byl pro nadcházející zimní sezonu rozšířen, Moreboards Snow Park ve Stubai Zoo, kde přibyl nový vlek, a pohodlný svah pro rodiny a lyžaře nad 50 let v resortu Daunferner.

Stubai

Při výstavbě šesti-sedačkové lanovky Zirmachbahn v loňském roce přibyly tři nové sjezdovky ve středisku Schlick 2000 ve Fulpmes. Různě obtížné sjezdovky “Kanonenrohr”, “Latschen” a “Wasserfall” jsou již připraveny pro novou sezonu.

Stubaiské údolí doplňuje širokou škálu zimního vyžití svou nabídkou téměř 70 km běžkařských tratí a více než 80 km turistických stezek.

Stubai

Průvodce mimo sjezdovky

Stubai

Milovníci prašanu prašanu mimo sjezdovky ocení, že nejlepší svahy byly zaznamenány a zaneseny na GPS trasách a videích. Lákavé jsou zasněžené lesy a svahy areálu Schlick 2000 na pozadí monumentálních vrcholků Kalkkögel. Stejně tak trasy pro sněžnice v Mieders a Neustiftu odkrývají nedotčená lesní území. Být si vědom možných nebezpečí, informovat se o lavinovém nebezpečí a použít správné vybavení je stejně důležité, jako honba za nezapomenutelnými zážitky a zábavou. Všichni sportovní nadšenci, kteří navštíví tyto oblasti bez doprovodu místního zkušeného horského průvodce, tak ovšem činí na vlastní nebezpečí.

Stubai

Certifikovaný sáňkařský zážitek

Zábava ze sáňkování ve Stubaiském údolí je zaručena jedenácti přírodními drahami. Protože všechny dráhy byly zkontrolovány podle přísných tyrolských kritérií a opatřeny tyrolskou známkou kvality, mají nejvyšší standard kvality a bezpečnosti. Pro ty, kteří nechtějí chodit pěšky, nabízejí Serelsbahne v Mieders, Elferlifte v Neustiftu a vleky ve Schlick 2000 transport včetně sáněk, které si zde lze na den pronajmout. Některé dráhy jsou v provozu i pro noční sáňkování. Dvě sáňkařské dráhy na Elferu jsou osvětleny třikrát týdně, jedna z nich petrolejovými lampami. Areál Schlick 2000 otevírá noční sáňkování jednou týdně.

Stubai

Velké nabídky pro ty nejmenší

Přátelskost, komplexní služby, vynikající péče o děti, dozor a nabídky, které jsou šité dětem na míru, jsou typické pro program BIG Family. K dispozici je v celém Stubaiském údolí a je oceňován návštěvníky z celého světa. Není divu, že bylo údolí opětovně jmenováno nejlepší lyžařskou oblastí v Alpách pro rodiny s dětmi. Program BIG Family se nevztahuje jen na všechny čtyři lanovky, které mohou děti do 10 let v doprovodu platícího rodiče využívat zdarma. Zahrnuje také hotely, BIG Family domy, dětské restaurace a obchody se sportovním vybavením – příkladem je nabídka na Stubaiském ledovci, kde si děti mohou zapůjčit vybavení zdarma, pokud si jejich rodiče také pronajmou vybavení.

Plná pozornost pro každého hosta

Stubai

Aby bylo možné nabídnout takto širokou škálu služeb, je třeba nejen správného zázemí, ale také patřičnou profesionalitu zaměstnanců, kteří je poskytují. Je zde pět lyžařských škol, kde jsou k dispozici lyžařští, snowboardoví i běžkařští instruktoři, horští a turističtí průvodci. Stejně tak jsou po celou sezonu k dispozici jazykově vybavení pracovníci, kteří pomohou návštěvníkům užívat si zábavu v pohybu nebo ukázat krásu Stubaiského údolí. V BIG Family Kinderlandu a Minilandu, ve školce přímo u stanice Gamsgarten na Stubaiském ledovci, v BIG Ron’s Kinderlandu a v pokoji pro hraní a zahřátí umístěném v mezistanici Froneben na Schlick 2000 se nejlepší a školení pečovatelé postarají  o potřeby všech malých hostů. Labužnická přání budou naplněna v místních restauracích a chalupách čerstvě připravovanými jídly z lokálních surovin. Majitelé hotelů se starají o přátelskou atmosféru i pohodlí hostů ve wellness a lázeňských zařízeních.

 

Přehled akcí pro zimní sezonu 2014/2015

 • Lyžařský Oktoberfest Weiße Wies’n (11.- 12.10. 2014)
 • V rámci Moreboards Stubai Premiere ve Stubai Zoo Snowparku (17.-19. 10. 2014) bude probíhat pestrý mix snowboardových soutěží, dále bude možné vyzkoušet nejnovější vybavení v Brandsaloonu na Eisgratu. Součástí akce jsou také velké party v malebné vesnici Neustift.
 • Stubai Jam (15. listopadu 2014) pro milovníky snowboardu
 • Winter Season Opening Event (6.12.2014)
 • Na SportScheck Gletscher Testival na Stubaiském ledovci je k dispozici vybavení k vyzkoušení a pronájmu (6.-9. 11. 2014)
 • Adventní období odstartuje  Höllen Rock Nacht(Pekelná rocková noc), 28. - 29. listopadu 2014,následovat budou adventní průvody, výstava jesliček a vánoční koncert v Neustiftu.
 • BIG Family oslavy nového roku pro nejmenší (30. 12. 2014)
 • Lavinové školení SAAC Basic Camp (15.-16. 11. 2014 a 25.-26.4. 2015)
 • Powder Department Freeride Camp na ledovci (20.- 22. 2. 2015)
 • Dine & Wine Gourmet večer v Schaufelspitz, restauraci ohodnocené průvodcem Gault Millau (9. a 10. 1. 2015) pro milovníky lahůdek stejně jako páteční farmářské trhy v Neustiftu
 • SportScheck Bivouac camp (13. do 15. 2. 2015). Účastníci kempu stráví jednu noc v nadmořské výšce 3000 metrů na Stubaiském ledovci.
 • 24. ročník Stubai Cupu (6. - 8. března 2015), z hory Elfer v Neustiftu  a Kreuzjochu ve Fulpmesu budou vzlétávat skupiny paraglidistů.
 • Dětský festival BIG Ron v lyžařském centru Schlick 2000 (17. února 2015).
Údolí Stubai – nejkrásnější údolí v Alpách Údolí Stubai se nachází v blízkosti tyrolské provincie Innsbruck a je tak snadno dosažitelné díky brennerské dálnici z Německa, Rakouska, Švýcarka, Itálie a České republiky. Údolí Stubai je 35 kilometrů dlouhé, obklopené 80 ledovci a 109 třítisícovými vrcholky. Mezi hlavní centra této oblasti se řadí Neustift, Fulmpes, Telfes, Mieders a Schönberg. Stubai nabízí absolutně vše, co potřebují rodiče a jejich děti k perfektní zimní dovolené. Údolí Stubai dostalo i pro to přezdívku „nejlepší alpský region pro rodiny s dětmi”. Ledovec Stubai je největší ledovcovou oblastí Rakouska a nabízí jistotu sněhu od října do června. Návštěvníci se mohou těšit na perfektně upravené sjezdovky nejen na ledovci Stubai, ale také v dalších lyžařských střediscích Schlick ve Fulmpesu, lyžařskou oblast pro rodiny s dětmi Serlesbahnen v Mieders a Elferbergbahn v Neustiftu. Tým turistické asociace Stubai Tyrol informuje na webových stránkách www.stubai.at o aktuálních nabídkách, termínech a pořádaných akcích. Nejvhodnější ubytování můžete najít díky online vyhledávání.

Více najdete na webu: www.stubai.at/de/aktuelles/veranstaltungen

Reklama