5bf56194c9cd8obrazek.pngFoto: Shutterstock.com

  • Teplo a sucho je základ

Pokud máte doma krátkosrstého či drobného pejska, měla byste sáhnout po oblečcích. Nejenže zahřejí, ale také ochrání před větrem, deštěm i sněhem. Vhodné jsou oblečky se svrchním voděodolným materiálem a s měkkou fleecovou podšívkou. Že se velkých a huňatých psů zateplování netýká? Omyl. Existují speciální psí pláštěnky, které chlupáče udrží v rámci možností v suchu, a vy budete mít daleko méně starostí s jeho čištěním, až se vrátíte domů.

5bf55ecd22e12obrazek.png
5bf55f40c0cb2obrazek.pngZ nabídky: Spokojenypes.cz

  • I ve tmě na očích

Brzy nastane čas, kdy i procházky kolem páté hodiny odpolední budeme muset absolvovat za tmy. Za takových podmínek se může pejsek lehce dostat mimo dosah našich očí a my ztratíme přehled, kde přesně se nachází. Vyměňte klasický obojek za svítící. Svítící paprsek vždy prozradí tu správnou polohu mazlíčka. Některé jsou viditelné až na 300 metrů. Materiál je odolný, lehký a pohodlný. Podsvícení lze nastavit v různých režimech. Vhodnou alternativou je i svíticí přívěsek, který se připevní na obojek.

5bf5605d20207obrazek.pngZ nabídky: Profizoo.cz

  • Posypová sůl a zmrazky mohou pejska potrápit

Ačkoli jsou psí lůžka a polštářky od přírody velmi odolné, tak v zimě dostávají zabrat. Zejména mrazivé počasí v kombinaci s posypovou solí je pro vašeho chlupáče potenciálním nebezpečným dvoj elementem, který se může podepsat na stavu jeho tlapek. Nepodceňujte prevenci. Dobře poslouží např. vazelína v medicinální kvalitě. Tlapky ochrání a zároveň podporuje jejich hojení.

5bf560d61db62obrazek.png
Z nabídky: Zoohit.cz

Reklama