ha.jpg
Foto: magnet3p.cz

Mezi barevnými trendy v interiérech našich domovů se už několik let stabilně drží neutrální tóny v čele s bílou a šedou. Tyto barvy hrají hlavní role i v oblíbeném skandinávském a hygge stylu. Světlé neutrální barvy jsou ideální pro zimní období, a to i přesto, že se většinou řadí mezi chladné odstíny. Jejich velkou výhodou je totiž to, že dokážou interiér skvěle prosvětlit, navíc je lze kombinovat s širokou škálou doplňujících barev. Ty můžete využít v podobě výmalby menších stěnových ploch, velice snadno vám je ovšem do interiéru vnesou nejrůznější doplňky a dekorace – především ty textilní.

Zahřejte interiér bytovým textilem
Dopřát svému domovu každou sezónu trochu nový kabátek není právě s bytovým textilem vůbec složité ani drahé. A pro zimní období jsou textilní doplňky i dekorace jako stvořené, protože dokážou interiér zútulnit, zateplit a dát mu atmosféru poklidného komfortu. „Měkký a hřejivý bytový textil je jednou z hlavních součástí oblíbeného hygge stylu, který cílí na maximální zimní útulnost. Nechte se tímto trendem inspirovat a sáhněte po heboučkých přehozech na pohovku, křesla i postel, polštářcích různých tvarů i velikostí či kožešinkách,“ radí Daniela Jičínská, Brand manager Magnet 3PAGEN, který nabízí řadu produktů pro domácí pohodu.

Hitem mezi barvami je hořčicová, terakota či taupe
Jak už bylo řečeno, základními barvami hygge stylu jsou tóny bílé a šedé, aby ale takový interiér nepůsobil ploše, rozhodně doplňte tuto barevnou tapetu dalšími odstíny. Perfektní jsou přírodní, zemité barvy, případně něžnější pastelové tóny. Pokud rádi následujete současné trendy, zvolte odstíny žluté. „Žlutá barva je úžasně hřejivá, pozitivní, přátelská a s bílou i šedou se krásně doplňuje. Opravdovým hitem je v poslední době přírodnější odstín hořčicové žluté. Nejste-li proti tmavším tónům, můžete si vybrat i oranžovou, terakotu nebo bordó, která je kombinací hnědé a červené barvy, takže se k přírodním tónům skvěle hodí a dodává interiéru sofistikovanou hřejivost a dynamiku, aniž by působila příliš agresivně,“ dává tip Daniela Jičínská.

Další trendy barvou nejen pro doplňky, ale přímo i pro stěnovou výmalbu, je v současnosti tajemně znějící taupe. Jde o mix šedé a béžové, proto se jí v anglicky mluvících zemích říká také greige (ze slov „grey“, tedy šedá, a „beige“ – béžová). Tento netypický odstín si báječně rozumí s bílou, působí moderně a elegantně, a přitom útulně.

Neopomeňte ložnici
Když se řekne sezónní proměna interiéru, většina lidí si ji spojí s obývacím pokojem a na ostatní prostory pozapomene. Zkuste si tak letos vzít na mušku i svoji ložnici – vždyť v ní všichni trávíme mnoho hodin, byť spánkem. Právě kvalitu spánku může prostředí ložnice velmi ovlivnit. A není to jen o tom mít dostatečně velkou postel, matraci vhodné měkkosti či tuhosti a příjemný materiál povlečení. V ložnici byste se především měli cítit opravdu jako doma, měla by ladit s vaším vkusem, neměla by působit stísněně. Důležité je také v ní udržovat pořádek. Podstatnou roli hrají i barvy. Pro navození pocitu klidu a relaxace obvykle nejlépe poslouží šedá, modrá, žlutá a zelená. Chladnější ze zmíněných odstínů napomáhají rychlejšímu dosažení klidového režimu, žlutá je zase příjemně hřejivá a útulná. Pokud chcete z barevné palety získat pro klidný spánek maximum, vsaďte na kombinaci modré a žluté.

Oblékněte interiér do zimního hávu

m1.jpgUmělá kožešina
Jako přehoz na oblíbené křeslo, hřejivá podložka pod nohy nebo měkoučký kobereček před postel – plyšová kožešinka má řadu využití. A krom toho je krásným doplňkem každé domácnosti. Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz. Cena: 569 Kč.
Foto: magnet3p.cz

m2.jpgDekorativní polštář „Květina“
Elegantní a sametově jemný dekorační polštářek ve tvaru květiny okamžitě zútulní váš interiér. Dostupný v několika barvách, nebojte se je tedy kombinovat. Průměr 40 centimetrů. Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz. Cena: 459 Kč.
Foto: magnet3p.cz

m3.jpgPovlečení na jednolůžko „Magnólie“
Elegantní povlečení v uklidňující šedé barvě s bílými květy magnólie vykouzlí ve vaší ložnici příjemně relaxační atmosféru a díky svému designu jí dodá nádech luxusu. Mikrovlákno v zimě příjemně hřeje, v létě zase chladí, je stálobarevné a nenáročné na údržbu. Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz. Cena: 999 Kč.
Foto: magnet3p.cz

m4.jpgOboustranný přehoz
Na jedné straně elegantní arabesky, na druhé straně uklidňující královská modř – stačí otočit! S tímto elegantním přehozem z hedvábného mikrovlákna můžete své posteli snadno obměňovat vzhled. A v obzvlášť chladných nocích oceníte možnost další vrstvy přikrytí. Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz. Cena: 769 Kč.
Foto: magnet3p.cz