Znáte přeci ono známé norské pořekadlo, které tvrdí, že neexistuje ošklivého počasí, pouze špatného oblečení. Oprašte brusle, připravte nepromokavé sněhule, pohorky a někomu se ještě poštěstí se párkrát sklouznout na bobech. Hlavně neseďte doma.  

V létě máme obecně pohybu rozhodně více a zima spíš svádí k povalování. Ale těžko budou z našich dětí zdraví sportovci, když většina rodičů nejraději tráví čas před televizí či u počítače. Děti se totiž učí hlavně nápodobou… Pojďte to změnit.

Boby a sáně

Sáňkařská dráha Špindlerův mlýnSe sněhem to nevypadá v příštích dnech zrovna optimisticky. Přesto si troufneme tvrdit, že se o víkendu ještě leckde na bobech či sáňkách svezete. Pokud jste odvážnější a zkušenější sáňkaři, můžete vyzkoušet i sofistikované snow parky a speciální sáňkařské dráhy, které najdete od Špindlerova Mlýna po Dolní Moravu či Černou horu, na sjezdovky se ale nepouštějte. Jednak by se na vás vlekaři i sjezdaři pěkně mračili, a ještě k tomu hrozí nebezpečí srážky…

Foto: Facebook Sáňkařská dráha Špindlerův Mlýn

Brusle

jízda

Našim rodinným hitem jsou od Vánoc brusle. I malé tříleté dítě si za vaší pomoci či malé zapůjčené hrazdičky užije na ledu spoustu zábavy. Malý začátečníci ocení k prvnímu objevování ledu první dvoubřitvé „kačeny“. Za necelé dva týdny jsme již vyzkoušeli kvalitu ledu na znojemském otevřeném městském kluzištbrusleníi, v pražském karlínském Spektru i náchodském zimním stadionu. A na vstupné se vymlouvat nemůžete. Příjemné ceny jsme ocenili všude. Nejlevněji jsme se klouzali na jižní Moravě, kde nám stačila desetikoruna! Mrňatům doporučujeme nasadit helmy.

 

Na výšlap

Nebo nechte všechno sportovní vybavení doma, nasaďte si pořádné nepromokavé boty a případně ještě návleky a vyrazte ven. My se chystáme s přáteli o víkendu svézt naše děti úzkokolejkou do Kamenice nad Lipou a pořádně projít okolí.

Aktivnímu víkendu zdar!

Reklama