Meteorologové sice varují, že zima ještě zdaleka neřekla poslední slovo, ale v obchodech s oblečením už se to jarně vybarvuje. Takže ani my, módní redaktoři, nemůžeme příchod jara ignorovat.

A řekla bych, že je nejvyšší čas. Zimní témata už jsou pomalu vyčerpaná a počasí nám naši situaci také moc neulehčuje. Nic naplat, budeme muset „vyrukovat“ s jarními kolekcemi. Ale aby to nebyl zase takový šok, zkusíme to pozvolna. Co kdybychom začali jarními bundami?

Jaké typy se budou nosit?

Vybrala jsem pro vás modely, které by vám měly nějakou sezonu vydržet.

Velký návrat slaví parky. Prodloužené bundy volného střihu inspirované „polními uniformami“.

Mají spoustu užitečných kapes, v pase šňůru na stahování, praktickou kapuci a některé modely i odepínací vložku, takže tuhle bundu unosíte prakticky celý rok. Hodí se k volnočasovým aktivitám, ale i do města, což je další její výhodou.

Bunda do pasu. Každému nevyhovuje parka a dá přednost spíš kratším modelům bundiček, které se dají nosit jak ke kalhotám, tak později k sukním a k šatům. Volba materiálu už je jen na vás. Ideální a opravdu nadčasová je kůže.

Barvy

Jaru samozřejmě vévodí barvy pastelové, ale trendem budou odstíny červené, citronově žluté a královské modři. Pokud neholdujete žádné z nich, pořiďte si bundu v neutrální barevnosti. V kolekcích určitě nebude chybět černá, béžová nebo světle šedá.

Podívejte se do naší fotogalerie a inspirujte se pro nadcházející jaro.

Foto: Reserved a Tamsin

Čtěte také:

Reklama