max

Kožešiny byly, jsou a budou módní stále a k zimnímu období prostě patří. A z mnoha důvodů: Sluší, hřejí a vypadají luxusně. I ty syntetické, které od přírodních rozeznáte už jen těžko. Tak vzhůru do nich, výběr je obrovský

Kožešiny byly vždycky symbolem bohatství a luxusu. Ale naštěstí jsou pryč doby, kdy chtěla kožich snad každá žena. Mlsně postávala před výlohou KARY a významně tahala manžela za rukáv. Alespoň podívat, vyzkoušet, přivonět…třeba se mu v té lišce zalíbím a pustí chlup.

To byla jen vzpomínka na časy mého mládí, kdy mi byly kožichy doslova odporné. A nejen proto, že kvůli nim musela padnout spousta krásných zvířat. Kožichy mi nikdy nic neříkaly, nikdy jsem po žádném netoužila a nikdy jsem žádný neměla.

Jo, takový límec, to je jiná.

Jednou jsem dostala od strýčka z Kanady, mimochodem velmi dobrého kožešníka, norkovou čelenku. Napřed jsem na ni koukala jako na dárek neadekvátní mému věku a nevěděla, co s ní počít. Ale podle hesla: „darovanému koni na zuby nehleď“, jsem zkoušela, jak ji nosit. A napadl mě límec. To byste nevěřily, co ten kousek temně hnědého kožíšku dokázal udělat. I ten nejobyčejnější svetr, nebo kabátek pozvedl na noblesní model. A když jsem ho sepnula štrasovou sponu, nezůstalo jedno oko suché.

Ale i to je už dávno pryč. Norkový límeček uplaval o povodních, jak symbolické, a od té doby jsem už nic podobného neměla.

Jen ta slabost pro kožešinové límce mi zůstala. Nejsou sice z norka, ale třeba z králíka, nebo imitace, ale já si nestěžuju. I tak udělají dobrou službu.

Kožíšky, „plyšáčci“, chlupaté vesty a samozřejmě doplňky jsou vždycky součástí zimních kolekcí.

Jak se vám líbí? Nosíte je? Vybrala byste si nějaký kousek z fotogalerie?

Foto: Facebook značek Max Mara, Zara, Mango

Čtěte také:

Reklama