Dala jste už zimě sbohem, uklidila jste sáňky do sklepa a sněhule už jsou zabaleny v krabicích se sezonním oblečením? Možná je to chyba. Zima se totiž ještě probrala k životu a následující týden se o tom přesvědčíme na vlastní kůži.

Ve vyšších polohách i v nížinách můžeme očekávat sníh. Mělo by se prudce ochladit a rtuť teploměru nevyšplhá výrazně nad bod mrazu ještě několik dalších dnů.

Od severu se blíží studený vzduch, k tomu se přidá velká oblačnost a srážky, které se během následujících dnů budou měnit na sníh i v nižších polohách.

Ve čtvrtek teploty ještě trochu klesnou. A mrazivý bude i pátek, kdy se rtuť nevyšplhá výše než k bodu mrazu. Pokud si nestihnete užít sníh do pátku, nezoufejte, vydrží i během víkendu. O víkendu můžeme očekávat další občasné sněžení a zataženou oblohu. Přes den se dočkáme čtyř stupňů nad nulou, ale v noci se ochladí až na -6 stupňů.

S teplejším počasím budeme muset počkat nejméně do úterý, kdy se podle meteorologických předpovědí dostanou teploty na 8 stupňů nad nulou.

Chcete už jaro, nebo ještě zimu?