Nízké teploty, namrzající sníh a mlha. Zima letos poprvé představila řidičům svou nevlídnou tvář. Především v Krušných horách, kde za posledních 24 hodin napadlo až třicet centimetrů sněhu, znepříjemnila mnohým lidem život.

Mnozí zaskočení řidiči stále v tomto ročním období jezdí do hor na letních pneumatikách. Namrzlý sníh lámal i stromy a způsobil tak na komunikacích řadu zátarasů.

Mokrý sníh na silnicích v okolí Klínovce rychle namrzal. Na nezpevněném a klouzavém povrchu měli problémy hlavně řidiči nákladních aut.

Nejhorší situace byla v okolí Horní Blatné a Božího Daru. Silničáři vyjížděli nejen v noci nad ránem, ale jezdili i během dopoledne.  

Problémy měli i řidiči osobních aut, kteří se do Krušných hor vydali bez zimních pneumatik.

„V noci volali čtyři lidi o pomoc, že jsou zapadlí nebo že nemůžou vyjet na silnici,“ informoval o nejčerstvějších zásazích Pavel Hrnčíř z horské služby na Božím Daru. Většinou byly postiženy automobily na letních pneumatikách.

Těžký mokrý sníh, který se držel na větvích, vyvracel stromy. Silnici mezi Rýžovnou a Horní Blatnou museli nakonec zprůjezdnit hasiči.

Záchranáři z horské služby radí, aby lidé do hor jezdili jen s dobrou zimní výbavou. Velmi opatrní by měli být řidiči i jinde. Silničáři totiž předpokládají, že ráno budou silnice namrzat i v nižších polohách.

Reklama